Yengeç Burcu ve Özellikleri

Yengeç'in gelip geçici huyları Ay'a göre ayarlanmıştır. Yengeç yükselen alçalan tüm dalgalanmalara karşın, hep ayni insan olarak kalır. Ona ilk kez, çılgınca kahkahalar atarken rastlayabilirsiniz.
 

    * Elementi: Su
    * Özelliği : Çok duygusal
    * Yönetici Gezegeni : Ay
    * Metali : Gümüş
    * Uğurlu Günü : Pazartesi
    * Uğurlu Sayısı : 2
    * Uğurlu Taşları : Yakut, aytasi
    * Uğurlu Renkleri : Beyaz, gümüş, gri, violet
    * Uğurlu Çiçekleri : Nilüfer, beyaz gül, zambak
    * Uğurlu Kokuları : Misk, müge, leylak
    * Uğurlu Müzik : Ask melodileri
    * En Belirli Özelliği : Sadakat
    * En Büyük İdeali : Maddi güven
    * En Büyük Hatası : Dikkatsizlik
    * En Büyük Arzusu : Toplumda yükselmek
    * En Büyük Yeteneği : Güzel konuşma becerisi


O'nun bu gülüşü kaçamayacağınız kadar bulaşıcıdır. Dikkat çekmeye çalışmazlar. Yengeç'lerde anlaşılmaz bir göze çarpma yeteneği vardır.

Karamsarlık hiç yakasını bırakmaz her zaman güzelim tatlı hayalleri bozmak için tetiktedir.

Yengeç'in gözyaşları hiçbir zaman timsahın gözyaşlarına benzemez. O'nun hassas kalbi derin ırmaklarından taşar. Sert bir bakışınızla veya sesinizin hırçın tonuyla o'nun hassas duygularını yaralayabilirsiniz.

Acımasızlık gözlerinin yaslarla dolmasına, ya da tümüyle içine kapanmasına neden olabilir. Kırıldığı zaman bunu anlamanız kolay olmaz, çünkü sitemli bir sessizliğe bürünür ve duygularını yansıtmaya yanaşmaz.

İki esas Yengeç tipi vardır. Birinci tip güzel yuvarlak yüzlü, yumuşak cildi, geniş gülümseyen bir ağzı, yuvarlak gözleri ve bebek yüzlü bir görünüşü vardır. Kusursuz bir ay imajı.

İkinci tipe daha sik rastlanır.Yüzde şaşmaz "Yengeç görünüşü" hemen dikkati çeker. Oldukça büyük kafatası, aşağı doğru sarkan kaslar, çıkık elmacık kemikleri göreceksiniz. Göze çarpan bir alt çene vardır.

Tüm Ay insanlarının çok anlamlı yüzleri vardır. Bir konuşma sırasında yüzlerinde binlerce ruh hali oynaşır. Yengeç geçmişe saygı duyar ve iliklerine kadar bir vatanseverdir.

Yengeç, ayni zamanda bir sır küpüdür. İnsanlar otomatik olarak onlara sırlarını açarlar. Yengeçlerin şefkati derindir ve büyük ölçüde sezgiye dayanır. Aklına koyduğu zaman, ondan gizlenebilecek hiçbir sır yoktur. Yalnızca bilgi toplar, düşünür ve düşüncelerini yansıtır.

Yengeç duygularını ayna gibi yansıtsa da, elde edebileceği bir şey uğruna savaşmadan ondan vazgeçmez.

Sıra cömertliği gelince de, Yengeçler ayni şekilde davranırlar. Yengeç'in yüreği o kadar yumuşaktır ki, başkasının yokluk çekmesine dayanamaz. Gerçekten üzülür ve yardım etmek ister.

Kadın ve erkek Yengeç evlerine çok bağlıdır. Yengeç burcundan bir kişi "benim" diyebileceği bir ocağı olmadıkça asla mutlu olmaz. Uzun bir yolculuktan eve döndüğünüzde Yengeç'in yüzündeki ifadeye bakin. Mutluluktan uçuyor olacaktır.

Bir kenarda ne kadar parası olursa olsun bir Yengeç kendini asla emniyette hissetmeyecektir. Ne kadar sevilirse sevilsin daha fazlasını isteyecektir.

Yengeç'in duyguları vücutlarından daha güçlü olabilir. Üzüntü ve korku onu hasta eder, neşe iyileştirir.

Vücutlarının en hassas bölgesi, dizler, böbrekler, idrar kesesi ve deridir. Bas ve yüz, mide ve sindirim sistemi de hassas bölgelerdir.

Pek çok Yengeç insani çiçek yetiştirmekte ustadır.

Yengeç'lere göre nedense yiyecek, güvenliği simgeler. Gerçekten yesin ya da yemesin, kiler yiyecekle dolup taştığı zaman, Yengeç kendini daha çok güvende hisseder. Yengeç için yiyecek israfı büyük bir suçtur.

Her iki cinste de büyük bir annelik iç güdüsü vardır.

Yengeç'in hassas yapısı sert bir kabukla örtülmüştür ve fırtınalı denizlerden sakınacak kadar akıllıdır.

Her Yengeç'te bir parçacık ay çılgınlığı vardır. Bazen uzaklardaki bu bahçenin anisi onu kahkahalarla güldürür. Arada sırada üzüntüyle ağlamasına da neden olur.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol