Oğlak Burcu ve Özellikleri

Oğlak karakterini kavramak, bir esintiyi yakalamaktan başka bir şey değildir. simdi bir Oğlak’ı inceleyin onu nerede bulacaksınız? Kendisini yetiştirebildiği ve yükselebildiği her yerde... 

    * Elementi : Toprak
    * Özelliği : Dayanıklı, sabırlı
    * Yönetici Gezegeni : Satürn
    * Metali : Kursun
    * Uğurlu Günü : Cumartesi
    * Uğurlu Sayısı : 8
    * Uğurlu Taşı : Lal
    * Uğurlu Renkleri : Kursun rengi, koyu kahverengi, nefti
    * Uğurlu Çiçekleri : Siyah gül, kadife çiçeği, kamelya
    * Uğurlu Kokuları : Kamelya, çam, fulya
    * Uğurlu Müzik : Folk müzik
    * En Belirli Özelliği : İnat
    * En Büyük İdeali : Yükselmek
    * En Büyük Hatası : Merak
    * En Büyük Arzusu : Basa geçmek
    * En Büyük Yeteneıi : Medya, yöneticilik


İlerleyebildiği ve gizli ihtiraslarını daha da geliştirebildiği her yerde onu bulabilirsiniz. Oğlak’la savaşmak faydasızdır. En iyisi onun yaptığını yapmak. Bu burcun fiziki özelliklerini fark etmek her zaman kolay olmaz. Oğlaklar kemikli ve kalın, ince ve çelimsiz, ya da şişman ve yumuşak olabilirler.

Her zaman Satürn kişiliğini saran hafif bir melankoli ve ciddiyet havası vardır. Hiçbiri, Satürn'e has disiplin ve kendini inkar etme etkisinden gerçek anlamda kurtulamaz. Oğlak’ların bir çoğunun güçlü ayakları vardır ve uygun ayakkabılar giyerler.

Elleri maharetli, sesleri ekseriye düz ve rahatlatıcıdır. Muhtemelen bu seste gururunuzu okşayıcı ve ikna edici bir nezaket sezeceksiniz. Bunlar bıkmadan, yorulmadan, amansızca; hakaretleri, baskıları, hayal kırıklıklarını ve her görevi hazmederek, sükunetle durmadan çalışırlar.

Çok tatlı şekilde romantik olan Oğlak’lar vardır. Oğlak’ın saygısını kazanmak istiyorsanız, sakin geleneklere karşı gelmeyin. Pek az Oğlak ihtiraslarını gizlemeyi unutur. Yaptıkları isin en üst mevkiine geçmedikçe de çalışmayı hiç reddetmezler. Sonra inatçı keçiliği tutar ve tırmanmaya merdivenin en üstünden başlamakta ısrar eder, çünkü oraya ait olduğunu hissetmektedirler.

Doğal olarak böyle bir davranış kasvetli, karamsar, soğuk ve bencil bir insan yaratır ki, bu insani tatmin etmek mümkün değildir. Ancak bir iki kere sert taslara toslaması genellikle doğru yolu bulması için yeterli olur.

Pek azı bir kenara çekilip baskı altında tutulan bir heyecanla tebessüm ederken ve ayağıyla müziğe tempo tutarken yakalanır; ama bunlar asla bir içki sofrasının üstüne atılacak cesareti bulamazlar. O düzgün, biçimli Oğlak burnunun başka insanların islerine sokulduğunu, ya da Satürn dilinin dedikodulara karıştığını az görürsünüz.

Kendisinden istenmedikçe öğüt vermeye pek hevesli değildir, ama onun pratik zekâsından yararlanmak istediğiniz zaman hiç tereddüt etmeden ve ciddi bir sesle size akil verecektir.

Ayni zamanda, sizin bu öğüdü tutmanızı da bekleyecektir. Oğlak görev ve sorumluluk duygusunu ve aksilikleri hoş görüyle karşılamayı iyi öğrenmiştir. Yaşları ilerledikçe kuvvetleri ve hastalığa dayanikliklari da artar. Korku, şüphe, üzüntü ve kasvet mikroplardan daha öldürücüdür. Oğlak’ların yasama gücü harikuladedir.

Öyle utangaç ve tatlıdır ki... Belki biraz inatçıdır ama yine de naziktir. Pek de zararsız görünür. Oğlak kendini güçlendirmek için zaaflarınız, kendini beğenmelerinizden, kıskançlıklardan faydalanmayı da ihmal etmez.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol