Koç Burcu ve Özellikleri

Son günlerde, zorlu tavırları ve güler yüzüyle olağanüstü dostça davranan biriyle tanıştınız mi? Tanrı yardımcınız olsun. Herhalde bir Koç size el koymuş olmalı. Özellikle, sohbet sırasında konuşmayı yönlendirmekte biraz sıkıntı çektiniz ise...

    * Elementi : Ateş
    * Özelliği : Sezgi
    * Yönetici Gezegeni : Pluto ve Mars
    * Metali : Demir
    * Uğurlu Günü : Salı
    * Uğurlu Sayısı : 9
    * Uğurlu Taşı : Pırlanta, beyaz safir, yakut
    * Uğurlu Renkleri : Ateş kırmızısı, nar çiçeği
    * Uğurlu Çiçekleri : Lale, gelincik, papatya
    * Uğurlu Kokuları : Manolya, lavanta çiçeği, ıtır
    * Uğurlu Müzik : Hızlı tempolu parçalar
    * En Belirli Özelliği : Cesaret
    * En Büyük İdeali : Zafer
    * En Büyük Hatası : Acelecilik
    * En Büyük Arzusu : Liderlik
    * En Büyük Yeteneği : Yönetim ilişkileri


Kadın olsun, erkek olsun, bu insanlar nerede bir haksizlik olduğunu hissetseler orada savaşa girişirler. Fikirlerini yüksek sesle söylemekten de hiç çekinmezler. Sonradan pişman olabilir ama öfke anında gözü hiçbir şeyi görmez.

Koç, burçlar aleminin ilk yıldızıdır ve doğumu temsil eder. Koç, sadece kendisinin bilincindedir. O, burçlar aleminin büyümeyen bebeğidir. Kendi ihtiyaçları her şeyden önce gelir. Bir Koç insani aklına bir şey geldiği zaman ya da aklından bir şey çıkarmak istediği vakit, saat kaç olursa olsun (sabahın ilk saatleri ya da gecenin bir yarısı) hiç tereddüt etmeden sizi çağıracaktır. Bir şey istiyorsa onu mutlaka alacaktır.

Üstündeki masumiyet saldırganlığını yumuşatır. Koç'ta şeytanca fesatlığın zerresi bile yoktur ve yaşamı boyunca da böyle kalır. Sonsuza kadar sevdiği insanlara bütün kalbiyle inanır. Her zaman düşer ve kalkıp ayni şeyi tekrar dener. Kafasında toplanan kuşkular, biri çıkıp da kendisine iyi davranınca hemen yok olur.

İnanılmaz hayaller kurar ve asla yalan söylemez. Karşınızda gördüğünüz insan ne ise O'dur. Onda gizli ya da karışık hiçbir şey yoktur. Tıpkı bir bebek gibi çabuk kırılır ve çaresizdir.

Koç'u dış görünüşünden tanımak çok kolaydır. Koç insanlarının kararlı ve keskin çizgili yüzleri vardır. Pek ender olarak yumuşak ve belirsiz olurlar. Belirgin kasları çoğunlukla, Koç işaretini meydana getirecek şekilde, burnun dar köprüsü üstünde birleşirler.

Basta ve yüzde bir ben veya bir iz fark edebilirsiniz; güneş vurduğu zaman saçların kızıla çaldığını ve yüzün normalden daha renkli olduğunu görürsünüz. Normal olarak geniş omuzlu ve yürürken gövdeleri hafifçe öne doğru eğilir, başları ileridedir, konuşurken de öyle.

Hemen hemen her zaman büyük bir telaş içindedirler. Kemik yapıları iyi ve güçlüdür. Duruşları üstün egolarını ve kendilerine duydukları güveni yansıtır.

Koç nadiren sinirli bir şekilde bakışlarını odada gezdirir. Öyle yaptığı zaman artik sizinle konuşmak istemiyor demektir. Başka bir şey dikkatini çekmiş ve sizi unutmuştur. Söylediklerinize de dikkat etmiyordur. Sakin gücenmeyin!

Koç hiç kuskusuz seçtiği mesleğin veya kendi hesabına kurduğu isin en yüksek mevkiinde olacaktır.

Koç dobra bir insandır. İçtenlik ve dürüstlük Koç'un önde gelen özellikleridir. Ancak, bazıları dengesizdir ve çocukça bir sorumsuzluk içindedir.

Ince hesaplar yapamaması nedeniyle, ustalıklı stratejik hileler yapmak bu insanlar için imkansızdır.

Koç’ların çoğu kendilerinden çok başkaları için servet yapar. Herkes kadar o da paradan hoşlanır, ancak övgü ve ünden biraz daha fazla haz alır.

Merih insanları çoğunlukla müthiş öfkeli olmakla suçlanırlar. Aslında öyledirler; ama öfkeleri çabuk geçer. Bir kez öfkeyi yendikleri zaman genellikle üzüntü konusu gömülür, unutulup gider... Koç insani kişilere pek öfkelenmez. Kıvılcım yağmuruna tutulabilirsiniz, ancak ateşi aslında tahammül edemediği bir fikre ve duruma karşı açmıştır.

İnsanda sok yaratan küstahlığına rağmen, Koç bir yerde, sosyal zarafet örneği de olabilir. Kesinlikle bilmediği konularda, heyecanlı ve ilgili tavırlarla saatlerce konuşabilir.

Bir realist ve ayni zamanda kararlı bir idealist olan Koç, çoğunlukla duygusal davranışlara karşıdır. Son olarak Koç’ların en önemli özelliklerinden birine değinmek istiyoruz; onlar muhalefeti çok severler, öyle ki, aslında akıllarına yatan bir konu bile olsa, isin mutlaka karşı çıkacak bir yönünü yakalamakta ve buna muhalefet etmekte üstlerine yoktur.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol