İngilizce Öğrenmek İçin En İyi Belgeseller

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İngilizce öğrenmek isteyenler, hangi belgeselleri izlemeli? Hangi belgeseller, İngilizce öğrenmenizi kolaylaştırır? İngilizceyi en iyi hangi belgeselleri izleyerek öğrenebiliriz?
İşte İngilizce öğrenmek için en iyi 10 Netflix belgeseli:

1. İkarus
Bu şov, film yapımcısı Bryan Fogel'ın profesyonel sporlarda doping (performansı artırmak için uyuşturucu almak) hakkındaki gerçeği ortaya çıkarmayı amaçlamasıyla başlıyor, ancak üst düzey sporların katmanlarını soymaya başladığında yolculuğu politik bir gerilime dönüşüyor. Spor hakkında bildiklerinizi ve sporcuların gerçekte ne kadar iyi olduklarını sorgulamanıza neden olacak.

2. Vietnam Savaşı
Tamam, bunu izlemek istiyorsan biraz zaman ayırman gerekecek. ÇOK ZAMAN. 17 saat sürüyor. Biliyorum, ben de inanamadım. Neyse ki, gerçekten çok iyi ve size sadece savaş ve Amerikan siyaseti hakkında değil, aynı zamanda her iki konuyla ilgili teknik dil hakkında da çok şey öğretiyor. çok bilgilendirilmiş.

3. 13.
Bunun oldukça güçlü ve düşündürücü olduğu konusunda sizi uyaracağım. 19. yüzyılda Amerika'da köleliğin kaldırılmasını sağlayan 13. değişikliğin geçmesinin ardından ABD'de siyahlara yönelik muameleye bakıyor. Ödüllü Selma'yı yöneten Ava DuVernay tarafından yönetiliyor , bu yüzden iyi olacağını biliyorsunuz.

4. De Palma
Filmleri seviyorsanız, usta film yapımcısı Brian De Palma'nın hayatına dair bu içgörüyü takdir edeceksiniz. Noah Baumbach ve Jake Paltrow (Gwyneth'in küçük erkek kardeşi, gerçek hayranları!) ile röportaj yapıyor ve en yakın arkadaşları/yönetmen arkadaşları George Lucas ve Martin Scorsese süper ünlü olduğunda olanlar da dahil olmak üzere bazı filmlerinin arkasındaki gizli gerçeği açıklıyor. yapmadı Dedikodu için yaşıyorum.

5. Bir Katil Yaratmak
Bu süper popüler şovu zaten görmüş olabilirsiniz ve şimdi sadece ilkinin kaldığı yerden değil, aynı zamanda ilk sezon yayınlandıktan SONRA gerçekleşen gerçek güncellemelerle devam eden ikinci bir sezon var. Belgesel, işlemediğini iddia ettiği bir suçtan dolayı hapse atılan Amerikalı bir adamın davasını konu alıyor, şüpheli polis güdülerini araştırıyor ve gerçek hayatın kurgudan çok daha ilginç olduğunu kanıtlayan çeşitli sürprizleri ortaya çıkarıyor. Hukuk ve suç hakkında İngilizce konuşmak isteyen herkes için temel görüntüleme.

6. Dünyanın En Olağanüstü Evleri
Suç ve siyasi tartışmadan daha hafif bir şey arıyorsanız, o zaman iki İngiliz emlak meraklısının dünyanın en muhteşem evlerinden bazılarında bir gece geçirdiği bu kendinizi iyi hissettiren diziyi deneyin: New York yakınlarındaki bir ormanda ağaç ev var, gizli Norveç'te küçük bir adada ev ve Yeni Zelanda'da eski ağaçların arasında yuvalanmış ahşap ev. Harika bir saat ve özenti mimarlar kesinlikle İngilizce teknik dile dikkat etmelidir.


7. Mercanın Peşinde
Çevresel aktivizm konusunda tutkuluysanız, ihtiyacınız olan İngilizce dersi budur. Mercan resifleri, iklim değişikliğinin ön saflarında yer alan değerli okyanus ekosistemleridir, bu nedenle onları korumamız çok önemlidir. Bu gösteri, Avustralya'daki Great Barrier Reef'e odaklanarak dünya çapında mercan ağartmasının kapsamını ve oranını inceleyen bir araştırma ekibini konu alıyor. Hiç değilse manzara harika görünüyor, yani bu bir artı.

8. Köpekler
Adından da anlaşılacağı gibi, bu belgesel dizisi insanlar ve köpekler arasındaki ilişkiye odaklanıyor. Binlerce yıllık insan gelişimini ve gelecekte nereye gideceğini tanımlayan türler arası ilişkiye harika bir bakış. Bir köpeğiniz varsa, onu çok daha fazla sevmenizi sağlayacaktır: eğer bir köpeğiniz yoksa, bir tane isteyeceksiniz. Sorumlu bir şekilde benimseyin.

9. Dünya gezegeni
İlk olarak Birleşik Krallık'ın BBC ağında yayınlanan bu çarpıcı dizi, efsanevi İngiliz doğa tarihçisi David Attenborough tarafından anlatılıyor (yatıştırıcı sesi, mükemmel İngilizce telaffuzu ve yaban hayatı temelli her şey hakkında uzman bilgisi ile tanınır). Gerçeğe uygun bu dizi, onun Dünya Gezegeni'nde her gün doğal dünyada meydana gelen en büyülü, inanılmaz ve gizli şeylerden bazılarını keşfetmesini konu alıyor.

10. Şefin Sofrası
Yemek yemeyi benim kadar seviyorsanız, yemek pişirmeyle ilgili programları gerçekten ilginç bulacaksınız. Bu sürükleyici belgesel, her bölümde çoğu yenilikçi ve ödüllü farklı bir şefin profilini çıkarıyor. Baş aşçının çocukluk şekerlerinden ve unlu mamullerden deneysel tatlılar yapmasıyla ünlü New York'taki Milk Bar hakkındaki bölümü mutlaka izleyin. Tabii ki mükemmel İngilizce konuşurken dünyayı dolaşıp yiyebildiğin kadar çok yemek yeme isteği uyandıracak (bunu daha önce planlamadıysanız).

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

backlink Spor haberleri fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak