Terazi Burcu ve Özellikleri

Terazi'ler kaba olmaktan nefret ederler. Onlar son derece zekidir ve ayni zamanda inanılmaz derecede saf ve kolay aldatılır insanlardır. Konuşmaktan kulaklarınızı sağır ederler, ancak kendileri de çok iyi dinleyicilerdir.
 

  * Elementi : Hava
    * Özelliği : Doğrucu
    * Yönetici Gezegeni : Venüs
    * Metali : Bakir
    * Uğurlu Günü : Cuma
    * Uğurlu Sayısı : 6
    * Uğurlu Taşı : Opal
    * Uğurlu Renkleri : Açık pembe, mavi, turkuaz
    * Uğurlu Çiçekleri : Unutma beni, pembe krizantem
    * Uğurlu Kokuları : Gardenya, yasemin, orkide
    * Uğurlu Müzik : Romantik parçalar
    * En Belirli Özelliği : Saygı
    * En Büyük İdeali : Mükemmel dostluk
    * En Büyük Hatası : Kendini beğenme
    * En Büyük Arzusu : Değerinin bilinmesi
    * En Büyük Yeteneği : Ticaret ve alışveriş


Nadiren telaş ve acele ederler. Terazi'nin amacı denge sağlamaktır. O dengeli olmasının yani sıra kimi zaman, sinir bozucu, kavgacı, inatçı, huzursuz, üzüntülü, şaşkın bir insan olabilir.

Kadınlar hemen hemen hiç değişmez şekilde güzel, erkekler de genellikle yakışıklıdır. Yüzünde yumuşak, beyaz bulut gibi bir tebessüm olmayan Terazi'ye asla rastlayamazsınız.

Bu insanlar uyum ararlar; ancak buna rağmen pek çoğu gereğinden fazla yiyerek, içerek ve ask yaparak bütün dengeyi altüst ederler ve böylece uyum konusu da bir yana atılmış olur.

Taşkın bir duygusallıkla ağlayabilir, sonra birden bire alaycı biri olurlar, sonra da bahardaki ilk ardıç kuşu kadar parlak ve neşeli biri olup çıkarlar. Bu asla Terazi'nin çift karakterli olduğunu göstermez. Terazi'lerin duygularında derin bir zenginlik vardır.

Ruh sağlıklarını iç güdüleriyle, ruhsal ve fiziksel sağlıklarını iyi korurlar.

Terazi'nin karakteri eşit ölçülerde iyilik, kibarlık, kötü bir kavgacılık, boyun eğmeyen bir inatçılık, filozofça bir mantık ve kararsızlıktan olmuştur.

Tüm sürekli, mantıklı tartışmalar boyunca Terazi hep adil kalmaya çalışacaktır. Bütün tartışmalar sırasında olumlu bir insani bile çileden çıkarabilir. Bu davranış Terazi'nin kendisini de bir kararsızlığa sürükleyebilir. O'nun bütün tarafları görme, sinirleri yatıştırma ve öfkeli insanları sakinleştirme yeteneği kendisini iyi arabulucu yapabilir.

Karar verirken aceleye getirilmekten ve itilmekten de hiç hoşlanmazlar. Onlar is konusunda son derece dürüsttürler ve hiç dikkatsiz davranmazlar. Sanatın etkisinde kalmayan Terazi'ye çok az rastlanır. Onun parlak zekası ve sevgiyle dolu kalbi arasında kusursuz bir uyum vardır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol