Akrep Burcu ve Özellikleri

Akrep'ler kendi burçlarına gösterilen tepkiden bıkmışlardır. Onların acımasız ve tehlikeli oluşları varsayımı yanlıştır. Ancak savunurken bu özelliklerini ortaya çıkarabilir.
   

    * Elementi : Su
    * Özelliği : Hassas
    * Yönetici Gezegeni : Mars ve Plüton
    * Metali : Çelik ve demir
    * Uğurlu Günü : Sali
    * Uğurlu Sayısı : 9
    * Uğurlu Tasları : Opal, yakut, ametist, kuartz
    * Uğurlu Renkleri : Canlı kırmızı, siyah
    * Uğurlu Çiçekleri : Kırmızı karanfil, hanımeli
    * Uğurlu Kokuları : Misk, manolya
    * Uğurlu Müzik : Marslar ve tempolu melodiler
    * En Belirli Özelliği : Kararlılık
    * En Büyük İdeali : Zenginlik
    * En Büyük Hatası : Merhametsizlik
    * En Büyük Arzusu : Ömür boyu güven
    * En Büyük Yeteneği : Ticaret ve yöneticilik


Akrep tebdili kıyafetle dolaşmaktan hoşlanır.

Gözlerine bakin. Yeşil, mavi, kahverengi, siyah olabilir; ancak bu gözler, büyüleyici bir ısrarla, delip geçici bakışlarla bakar. Her seferinde size böyle ısrarla bakacaktır. Akrep'in gözleri, sanki ruhunuzu delip geçercesine, acımasızca, içinizin derinliklerine bakar.

Ses tonu kadife gibi yumuşak, kısık ve son derece etkileyicidir. Konuşması ya ağır ve ölçülü ya da güçlü ve kesik kesik olabilir. Ancak kendisini asla küçümsemez. Akrep kesinlikle gurur sahibi bir insandır. Ne olduğunu ne olmadığını çok iyi bilir.

Hakaretler bir kulağından girer diğerinden çıkar, komplimanlar onu yerinden bir santim oynatmaz. Başkalarının, kusurlarını ve erdemlerini sayıp dökmelerine ihtiyacı yoktur. En iyi şekilde övgülerinizi sükunetle kabul eder, en kötü olasılıkla, sizin niyetinizden kuşkuya düşer.

Doğumunda aldığı ağır yıldız etkileriyle huzursuz biri olan Kasım doğumlu bazı insanlar vardır. Çok az sayıda sinirli Akrep'e rastlarsınız.

Çoğunun güçlü fiziksel yapıları vardır. Yüzleri göze çarpacak kadar büyük ve keskin hatları vardır, açık bir şekilde anlamlıdır, burun oldukça büyük, bazen gaga biçimindedir. Genellikle yüz çok solgun, neredeyse yari saydamdır, kasları kalın ve burun köprüsünün, üstünde birbirine örülmüş görünümündedir.

Akrep'in varlığında, kendisini ele veren elektrikli bir canlılık vardır. Ne kadar sakin olmaya çalarsa çalışsın, böylesine bir canlılık gözlerden gizlenemez. Erkeklerin bacakları ve kolları, çoğunlukla kızılımsı tonda, tüylerle kaplıdır. Akreplerin çoğunun saçları ve gözleri koyu renktir.

Böylesine üstün bir kişiliği kıskanmak gerekir. Duyguları ne kadar alt üst olursa olsun, bunların Akrep'in o donmuş hareketsiz yüzüne yansıdığını çok nadiren görürsünüz. Bu insanlar gururlu ve bilinçli olarak yüzlerinde bos bir ifade taşırlar. Onlar yüzlerine durağan olmayı emrederler, yüzleri de bu emre itaat eder.

Tebessümler ender görülür ama içtendir. O hiçbir zaman utanıp, çekinmeyecek veya gururlanarak kabarmayacaktır. Her zaman en üst düzeyde tepki gösterir; çünkü sizin karakterinizi ve niyetinizi amansızca incelemek, ayni zamanda kendi gizemini korumak Akrep'in sanatıdır, ve o bunun ustasıdır.

Çabuk hareket eden ve konuşan, açık ve dostça davranışları olan belirli bir Akrep tipi olduğunu önemle hatırlamak gerekir. Sert ve kararlıdır. Belki biraz da tehlikelidir, çünkü aslini gizlemektedir ve sizi yanıltmaktadır. Ona tamamıyla zararsız bir insanmış gibi davranın, ateşle oynadığınızı anlarsınız. Bütün Akrep'lere karşı dikkatli olun.

Eğer hassas bir insansanız, onun fikirlerini ve öğüdünü sormayın. Çıplak ve acı gerçeği öğrenirsiniz. Ona sorarsanız söyler; sahte komplimanlar yapmaz. Onun düşmanları bile ona kinle dolu da olsa, saygı duyarlar ve açıkça meydan okumamaya dikkat ederler.

Yine de, bu insanlarda sık sık görülen bir tatlılık vardır; hasta veya mutsuz insanlara müşfik bir yakınlık gösterirler. Akrep'in dokunuşu serin ve yumuşak olduğu gibi, yakıcı da olabilir. Asla, depresyon kuyusunun yapışkan derinliklerine kadar düşmez.

Hiçbir şeyden korkmazlar. Sıradan bir Akrep, fiziksel acılardan ve fakirlikten, mağrur kişilerin saygısızlığına ve alayına kadar her şeye cesaretle göğüs gerer ve her felaketin üstesinden gelmek için sahip olduğu ruhsal güce sonuna kadar güvenir. Dostlarına son derece bağlıdır.

Akrep kendisine verilen bir armağanı veya yapılan bir iyiliği asla unutmaz ve cömertçe karşılık verir. Bunun aksine, kendisine çektirilen bir acıyı veya yapılan bir haksızlığı da unutmaz ve buna verilecek karşılığın çetin yolları vardır. O, düşmanı tamamıyla yok etmek, ya da en azından ona üstün gelmek zorundadır. Nasıl öç alacağını hesap eder.

Akrep her şeyi söyleyip yaptıktan sonra, savunmasız birine zarar verdiği için utanç duyar.

Sağlık durumu, onun tipik karakterini yansıtır. Aşırılıklarla, melankoli veya fazla çalışmayla kendi bünyesini mahvedebilir. Ama kendi iradesiyle onu önemli bir hastalıktan da döndürebilir.

Çok az hasta olurlar. Olursa da ciddi bir hastalığa yakalanır. Uzun bir dinlenme, davranışını değiştirme, alev alev içini yakan gücenikliği bırakarak, huzur içinde durumu kabul etme, en iyi tedavi yoludur.

Akrep, dinle derinden ilgilenir, yasam ve ölümle ilgili bütün konulara büyük merak duyar, sekse ihtiraslı bir ilgi besler ve reform arzusu onu şiddetle çeker. Kendini aile bağlarına ve aşkına adamıştır. Çocuklarını şefkatle korur. O ya aziz ya da bir günahkardır.

İhtiraslarını açıkça hiçbir zaman belli etmez. Kesinlikle kontrolü ele alır. Eğer gerçekten istiyorsa, istediği şey kesinlikle hayal olmaktan çıkacaktır. Pluto'nun karanlık, sihirli ve gizemli gücü; soğukkanlı, dikkatli, kararlı bir gayretle arzularını gerçeğe dönüştürür.

Akrep, hayatin ve ölümün sırlarını bilerek ve eğer isterse her ikisini de fethetmek yeteneğiyle doğmuştur. Eski sırlar onun parlak zekasını büyürler.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol