Aslan Burcu ve Özellikleri

Aslan herkesi yönetir. Aslan'ların fiziksel özellikleri; saçları yele gibi yüzden geriye doğru yatar ve aldatıcı olarak tembel bir görünüşleri vardır. Dik ve mağrur yürürler. Yumuşak, genellikle sakin ve tutarlı bir karakter içinde gizleneceklerdir. Tırnakları kapalı, ama sivri ve yırtıcıdır.

    * Elementi : Ateş

    * Özelliği : Sezgisel

    * Yönetici Gezegeni : Güneş

    * Metali : Altın

    * Uğurlu Günü : Pazar

    * Uğurlu Sayısı : 1 ve 4

    * Uğurlu Taşı : Sari pırlanta

    * Uğurlu Renkleri : Koyu sari, altın rengi, turuncu

    * Uğurlu Çiçekleri : Gül, krizantem, orkide

    * Uğurlu Kokuları : Misk, portakal çiçeği, gül

    * Uğurlu Müzik : Neşeli melodiler

    * En Belirli Özelliği : Cömertlik

    * En Büyük İdeali : Zirveye çıkmak

    * En Büyük Hatası : Övünmek

    * En Büyük Arzusu : Sahip olmak

    * En Büyük Yeteneği : İstediğini ele geçirmek

Emir yağdırırmış gibi olan havası ve tavırları dikkatinizi çeker. Çoğunlukla, hareketleri ve konuşması ihtiyatlarıdır. Aslan'lar çabuk konuşmaz, hızlı koşmaz. Saçlar siyah veya kızılımsı sari ve genellikle dalgalıdır, karmakarışık, dikkatsizce yukarı doğru taranmış, tepede ve yanlarda tümüyle dimdik dururlar, ya da sımsıkı, dümdüz aşağıya doğru taranmıştır.

Aslan'ların insanlar üstünde öyle tuhaf bir etkisi vardır ki, bunu izlemek gerçekten çok eğlencelidir.

Birçok Aslan'ın sonunda eğitimci, politikacı ve psikiyatrist olmasının nedeni, içlerinde barındırdıkları öğretme aşkıdır. Birçok bakımdan Aslan son derece kurnazdır. Aslan beğendiği şeyleri cömertçe ve açıkça söyler ve neredeyse insani utandıracak kadar abartılı komplimanlar yapar.

Aslan'ın ateşli gururu, pek çok ask ilişkisinin ve evliliğinin paramparça olmasına neden olur. Esinden ayrılan bir Aslan, genellikle içler acısı bir durumdadır. Aslan yalnızca karşı cins yüzünden değil, hayatin kendisi nedeniyle de, hemen hemen sürekli olarak ask sancıları çeker.

Bu erkekler ve kadınlar hiçbir zaman başkalarına sırtlarını dayamazlar. Onun yerine kendilerine dayanılmasını tercih ederler. Aslan, herkes ona dayanıyor ve bütün yükü o taşımak zorunda kalıyor diye teatral bir şekilde kükreyebilir.

Aslan'ın sık sık ateşi yükselir. Kazalara, ani şiddetli hastalıklara yatkındır ve genellikle kronik, uzun süren hastalıklara bağışıklığı vardır. Aslan'ların kalbi ya olağanüstü güçlüdür ya da kalp bölgesinde bir zayıflık vardır. Sırtta ve omuzlarda ağrılar, omurgayla ilgili şikayetler, bacaklarda ve bileklerde kazalar, üreme organlarıyla ilgili sorunlar, ses kısıklığı veya boğaz ağrıları görülür.

Ya korkunç dikkatsiz ve savrukturlar ya da çok titiz bir şekilde temiz ve düzenlidirler. Bunlar dedikodulardan hoşlanırlar ve çevrelerinde anlamadıkları bir şey dönüyorsa, kendilerini incinmiş ve terk edilmiş hissederler. Karakter olarak sebatlıdır. Yollarından saptırmak zordur. Çalıştıkları zaman tam çalışırlar.

Kendi renkli kişiliğine uygun olarak, gösterişli giysiler giyer. O'nun kibrini, bazen dayanılmaz hal alan gururunu ve bencilliğini, o gülünç kendini beğenmişliğini ve tembelliğini görmemezlikten geliyoruz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol