Ücretli Öğretmen Ek Dersi Sözleşmeli Öğretmen Ek Dersiyle Aynı mı Ödeniyor?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Ücretli öğretmenlerin ek ders ücretleri, ne kadar ödeniyor? Ücretli öğretmen ek dersi, diğer öğretmen ek dersinden farklı mı ödeniyor? Ücretli öğretmenlerin ek dersleri, neye göre belirlenmektedir? Ücretli öğretmen ek dersi nasıl zamlanıyor? Ücretli öğretmen ek dersinin, diğer ek derslerden farkı var mı? 
Ek derse ilişkin detaylar haberimizde

Şu an ücretli öğretmen ek ders ücreti ile kadrolu öğretmen ek ders ücreti aynı durumda. Mesela şu an, sözleşmeli öğretmen ek ders ücreti, net 51.63 iken, ücretli öğretmen ek ders ücreti, net 61.38 TL. Sözleşmeli öğretmenlikte tıpkı, ücretli öğretmenlikte olduğu gibi sosyal güvenlik kurumu olarak SGK'ya tabidir.

Fakat sözleşmeli öğretmenlik daimi olduğu için, yani tıpkı kadrolu öğretmenlikte olduğu gibi tatiller vb durumlarda sözleşmeli öğretmenden herhangi bir ücret kesintisi yapılmadığı için, kısaca sözleşmeli öğretmen, tam zamanlı çalışan durumunda olduğu için, sözleşmeli öğretmene, ayda 30 gün üzerinden SGK prim gün sayısı ödenmekte.

Haliyle SGK prim kesintisi miktarı, ücretli öğretmenden çok çok fazla olduğu ve sadece, ücretli öğretmenlikte olduğu gibi ek ders ücreti üzerinden kesildiği için, ek ders ücretleri de hem kadrolu hem de ücretli öğretmen ek ders ücretinden bayağı bir az olmakta. (yaklaşık olarak 10 TL gibi bir fark)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al