Ev Hanımlarına Özel Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Ev Hanımlarına Özel Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Kefilsiz kredi veren bankalar. Gelir belgesi olmayan ev hanımları nasıl kredi kullanabilir. Çalışmayan bayanlara kredi kartı veren bankalar hangileri. Ev hanımlarına kredi veren bankalar listesi. Farklı gelir belgesi ibraz eden ev hanımlarına kredi şartları ve faiz oranları hakkında tüm merak ettikleriniz. Kredi notu düşük olan ev hanımlarına kredi veren bankalar.

Ziraat bankası, Halkbank, Vakıflar Bankası, Ptt, Denizbank, Şekerbank ve QNB Finansbank özel ev hanımı kredileri. Bayanlara verilen özel kredilerde uygulanan faiz oranları ve kredi kullanım şartları hakkında tüm merak ettikleriniz.

Çalışmayan Ev Hanımları Kredi Çekebilir mi
Sigortası olmayan veya herhangi bir iş yerinde bordrolu çalışmayan ev hanımları nasıl kredi çekebilir. Bu soru ev hanımları tarafından sıklıkla sorumaktadır. Herhangi bir nedenden dolayı kredi kullanmak isteyen ev hanımları; bankalara gitmeden önce yazımızı okumalı ve konu hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmalıdır. Bilindiği üzere bankalar her türlü ihtiyaç için (konut, araç, iş kurma veya tüketici) farklı kredi paketleri ile hizmet vermektedir. İhtiyaç sahibinin nakit ihtiyacını karşılamasına ve belirlenen taksit sayısında borcu geri ödemesini ister. Burada ister derken kredi kullanacak olan kişinin bu borcu ödeyip ödeyemeyeceğine karar vermek için; bir takım önceleme yapar. Yapılan bu inceleme soncunda başvuru sahibinin kredi alıp alamayacağına karar verilir. Bu nedenle bankadan kredi kullanmak isteyen ev hanımlarının taşıması gereken bir takım kriterlerin olduğunu belirtmek isterim.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar verdiği kredilerin geri ödenebilmesi için öncelikli olarak kişinin gelir durumunu inceler. Herhangi bir geliri olmayan ev hanımları bu konuda bir maaş bordrosuna sahip olmadıkları için farklı gelir belgeleri belirtmek zorundadır. Ayrıca daha önceden bankalar ile ilişkileri yani kredi notunun iyi olmasına bakılır. Ev Hanımlarına Özel Kredi Veren Bankalar sigortası olmayan ev hanımlarından aşağıda belirttiğimiz kriterlere göre değerlendirme yapar.

Herhangi bir taşınmaz gelirinin olup olmadığı (Ev veya İş yeri kira getirisi)
Üzerine kayıtlı araç veya taşınmaz olup olmadığı
Belirtilen bu iki kritere sahip olan ev hanımları kolaylıkla bankalardan kredi kullanabilir. Tabi ki her banka kredi vermek için farklı belge isteme hakkına sahiptir.

Ev Hanımlarına Kredi Hangi Banka Veriyor
Konut veya İş kurma kredisi dışında kullanılan tüketici kredilerinde ev hanımlarının bir gelir belirtmesi gerekir. Bununla birlikte kefil göstererek kredi kullanma imkanı da bulunmaktadır. Sahibi olduğu konut veya taşıtı ipotek ettirerek kredi kullanmak ev hanımları tarafından en kolay kullanılan kredi olarak dikkat çeker. Sizin de bu tarz bir mal varlığınız varsa bunları ipotek altına aldırarak kredi kullanabilirsiniz. Bu kredi imkanından yararlanmak isteyen ev hanımlarına kredi veren banka listesi şu şekilde sıralanmaktadır.

TEB Ev Hanımlarına Özel İhtiyaç Kredisi
Vakıflar Bankası Ev Hanımlarına Özel Kredi Paketleri
Halkbank Ev Hanımı Girişimci Kredi Destekleri
Denizbank Çalışmayan Bayanlara Kredi Destek Paketleri
Şekerbank Bayanlara Özel Kredi
Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Özel Kredileri
PTT Çalışmayan Ev Hanımı İhtiyaç Kredisi
QNB Finansbank Bayanlara Özel Kredi
İş Bankası Ev Hanımlarına Özel Kredi
Enpara Bayanlara Özel Kredi Paketleri
ING Ev Kadınlarına Özel Kredi


Yukarıda belirttiğimiz bankalardan özel ev kadını kredisi 2022 kullanmak isteyen bayanlarda aranılan şartlar ise;


Kullanılacak kredi taksitlerinin belgelenebilir aylık gelirin yarısını geçmemek kaydıyla kredi verilmektedir.
Kredi başvurusunda bulunan ev hanımının kredi kartı veya kredi borcu ile alakalı güncel icra dosyasının olmaması gerekir
Gecikmiş herhangi bir fatura borcunun bulunmamış olması gerekir
Geçmiş yıllarda kullanılan krediler ile alakalı icra veya takip dosyasının olmaması
İdari takipte herhangi bir banka borcunun olmaması gerekir
Bankaların vermiş olduğu Ev Hanımlarına Özel Kredi imkanından ipotek karşılığı kredi kullanmak isteyenlerin eşinin rızasını aldığını belirten belgeyi ibraz etmeleri gerekir.


2022 yılında Devlet veya Özel bankalardan ev hanımlarına özel verilen krediler için belirtilen şartlar bunlardır.

Hiçbir varlığı olmayan biri kredi çekebilir mi
Herhangi bir geliri olmayan ev hanımlarının bankadan nasıl kredi çekebileceğini belirttikten sonra hiç bir şeyi olmayanların kredi çekip çekemeyeceğini belirtmek isterim. Yukarıda da belirttiğimiz üzere bankalar verdikleri kredinin taksitlerini geri ödeme imkanınızın olup olmadığını inceleme hakkı vardır. Verilen kredi taksitlerinin nasıl ödeyeceğinizi belirtemezseniz veya belgelemezseniz maalesef bankalardan kredi çekemezsiniz. Herhangi bir sabit maaşı olmayan, farklı gelir kaynakları gösteremeyen, üzerine kayıtlı bir mal varlığı olmadığından ipotek gösteremeyenler kredi kullanamazlar. Bu tarz kişilerin kredi kullanabilmeleri için kefil göstererek kredi kullanma ihtimali bulunmaktadır. Bu yöntem diğer kredi kullanım yöntemlerine göre çak daha zordur. Banka bu durumda olanlardan birden fazla kefil isteyebilir.

PTT Ev Hanımlarına Kredi Veriyor mu
Üst yaş sınırında olan vatandaşlarımızın en kola kredi kullanabileceği banka PTT Bank olarak bilinir. Ayrıca Ev Hanımlarına Özel Kredi Veren Bankalar listesinde PTT Bank oldukça ilgi gören bankalardan birisidir. Özel ihtiyaç kredisinde 36 aya kadar vade imkanının bulunduğu; PTT bank Ev Hanımına Kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz. 30 Bin Liraya kadarki ihtiyaçlarınızın için PTT Ev Kadını Kredisi imkanlarına başvuruda bulunabilirsiniz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi; bu banka da diğer bankalar gibi sizden krediyi ödeme gücünüzün olduğunu ispatlar neticesinde belgeler talep edebilir. Konu hakkında net bilgi sahibi olmak veya güncel faiz oranlarını öğrenmek adına; en yakın PTT Bank şubesine uğramanız gerekmektedir.

Kadın Girişimcilere Destek Kredisi Nedir? Nasıl Alınır?
Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar özellikle kendi işini kurmak isteyen bayanlara; farklı kredi desteği vermeye devam ediyor. İş sahibi olmak isteyen fakat iş kurmak adına sermaye birikimi olmayanlar bu desteklere başvurabilir. Verilen bu kredilerin bazıları 0 faizli olarak verilmekte bazıları ise geri ödemesiz olarak yani hibe olarak verilmektedir.

Hibe desteği olarak bilinin bu desteklerin başvuruları İşkur veya Kosgeb üzerinden yapılmaktadır. Yapılan başvurusu kabul edilenlere farklı miktarlarda olmak üzere ödemeler Halkbankası üzerinden gerçekleştirilmektedir. Sizde kendi işinizi kurmak adına sermaye arayışındaysanız hibe desteği için başvuruda bulunabilirsiniz. Bu konuda ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyenler Ev Hanımlarına Kosgeb Desteği İle İş Kurma İmkanı başlıklı yazımızı okumalarını tavsiye ederim.

Hibe desteğinin dışında kalan Kadın Girişimcilere Destek Kredisi ise Devlet veya Özel Bankalar tarafından verilmektedir. Düşük faiz oranı ve uzun vade imkanının bulunduğu bu kredilere yılın her döneminde başvurabilirsiniz. Kadın Girişimci Destek Kredisi olarak adlandırılan bu krediler ile sizde kendi işini kurabilirsiniz. Bu kapsamda bayanlara iş kurmaları adına düşük faizle kredi veren bankaları sıralamak gerekirse;

Halkbank bayan girişimci kredisi
Şekerbank bayan girişimci kredileri
İş Bankası kadın girişimcilere destek kredisi
Garanti kadın girişimci bankacılığı
TEB Kadın Patron Kredisi
İNG kadın girişimci platformu
Denizbank Kadın İşletmecilere Finansman Destek Kredisi
Akbank Kadın girişimcilere özel ihracat kredisi
Vakıflar Bankası kadın girişimciye destek kredisi
Ziraat Bankası Bayan Girişimci Destek Kredisi


Yukarıda belirttiğimiz bankalardan kadın girişimci kredisi kullanabilirsiniz. Verilen kredilerden bazıları ilk 6 ay veya 1 yıla kadar geri ödemesiz 36 aya kadar vade imkanlıdır.


Geri Ödemesiz Kredi Nedir
Ev hanımlarına kredi veren bankalar ve kadın girişimcilere destek kredisi veren banklardan sonra geri ödemesiz krediler hakkında bilgi vermek istiyorum. Hibe kredisi yani geri ödemesi olmayan desteklerden yararlanana binlerce ev hanımı kendi işinin patronu oldular. Devlet destekli bayan girişimci hibesi olarak bilinen bu desteklerden yararlanmak isteyenlerin bir takım şartları taşıması gerekir. Bununla birlikte bu kredilerde asıl amaç kadınların kendi ayakları üzerinde durabilmeleri adına kendi işlerini kurmalarıdır. Geri ödemesiz kredi imkanından yararlanarak sizde kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Bu nedenle belirttiğimiz bu imkandan yararlanmak isteyenler veya bu imkandan kimlerin yararlanabileceğini belirtmek gerekirse;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • 18 yaşından büyük olmak
  • Herhangi bir iş yerinde sigortalı çalışmıyor olmak
  • Kendi üzerine bir iş yerinizin olmaması
  • Bu güne kadar verilen bu tür desteklerden yararlanmamış olmak
  • İş kurmak için verilen girişimcilik eğitimlerine katılmış olmanız

Ev Hanımlarına Özel Kredi Veren Bankalar 2022 yılı imkanlarından yararlanarak sizde ihtiyaç duyduğunuz nakit parayı temin edebilirsiniz. Özel ihtiyaç veya özel iş kurma kredileri vade seçenekleri ve faiz oranlarını banka şubelerinden öğrenebilirsiniz. Yukarıda da belirttiğimiz üzere başvuru yapacağınız destek veya kredi için bankalar farklı evrak veya belge talebinde bulunabilirler.

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Anahtar Kelimeler:
Ev Hanımlarına Özel Kredi Veren BankalarEv Hanımlarına Kredi Veren BankalarEv Hanımlarına Özel Kredi Veren Bankalar Hangileri.Kredi Veren Bankalar HangileridirKadınlara Kredi Veren Bankalar HangileridirÇalışmayan Ev Hanımları Kredi Çekebilir MiÇalışmayan Ev HanımlarıÇalışmayan Ev HanımlarınaÇalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar HangileridirEv Hanımlarına Kredi Hangi Banka VeriyorTEB Ev Hanımlarına Özel İhtiyaç KredisiEv Hanımlarına Özel İhtiyaç KredisiTEBVakıflar Bankası Ev Hanımlarına Özel Kredi PaketleriV Hanımlarına Özel Kredi PaketleriVakıflar Bankası EVakıflar BankasıHalkbank Ev Hanımı Girişimci Kredi DestekleriEv Hanımı Girişimci Kredi DestekleriHalkbankDenizbank Çalışmayan Bayanlara Kredi Destek PaketleriÇalışmayan Bayanlara Kredi Destek PaketleriDenizbankŞekerbank Bayanlara Özel KrediBayanlara Özel KrediŞekerbankZiraat Bankası Ev Hanımlarına Özel KredileriEv Hanımlarına Özel KredileriZiraat BankasıPTT Çalışmayan Ev Hanımı İhtiyaç KredisiÇalışmayan Ev Hanımı İhtiyaç KredisiPttQNB Finansbank Bayanlara Özel KrediFinansbank Bayanlara Özel KrediQNBİş Bankası Ev Hanımlarına Özel KrediEv Hanımlarına Özel KrediIş BankasıEnpara Bayanlara Özel Kredi PaketleriBayanlara Özel Kredi PaketleriEnparaING Ev Kadınlarına Özel KrediEv Kadınlarına Özel KrediINGözel Ev Kadını Kredisi 2022Hiçbir şeyi Olmayan Biri Kredi çekebilir MiHiçbir Varlığı Olmayan Biri Kredi çekebilir MiPTT Ev Hanımlarına Kredi Veriyor MuKadın Girişimcilere Destek Kredisi Nedir? Nasıl Alınır?Kadın Girişimcilere Destek Kredisi Nedir?Nasıl Alınır?Halkbank Bayan Girişimci KredisiBayan Girişimci KredisiHalk BankŞekerbank Bayan Girişimci Kredileriİş Bankası Kadın Girişimcilere Destek KredisiKadın Girişimcilere Destek Kredisiİş Bankası KrediGaranti Kadın Girişimci BankacılığıTEB Kadın Patron KredisiİNG Kadın Girişimci PlatformuDenizbank Kadın İşletmecilere Finansman Destek KredisiAkbank Kadın Girişimcilere özel Ihracat KredisiVakıflar Bankası Kadın Girişimciye Destek KredisiZiraat Bankası Bayan Girişimci Destek KredisiGeri Ödemesiz Kredi NedirEv Hanımlarına Özel Kredi Veren Bankalar 2022EV HANIMLARINA ÖZEL KREDİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR?Kefilsiz Kredi Veren BankalarŞekerbank Ve QNB Finansbanközel Ev Hanımı KredileriYasal Takip Durumunda Olanlara Kredi Veren Bankalar Listesi 20222022YASAL TAKİP DURUMUNDA OLANLARA KREDİ VEREN BANKALAR LİSTESİ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner13

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz