Bunalıma Giren Erkekler Ne Yapar?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Kadınlar bunalıma girdiklerini, yaptıkları hareketlerle ve davranışlarla belli eder. Ancak erkekler bu konuda dışarıya karşı pekte sır vermez. 
Örnek: Bunalıma giren kadın, saçıyla ilgili değişiklikler yapar veya çılgınca alışveriş yaparak rahatlamaya çalışırlar.

Peki bunalıma giren bir erkek ne yapar? Bunalıma giren erkek davranışları neler? Depresyona giren erkek davranışları nasıl olur?

Depresyonu olan erkekler kendilerini çok yorgun hissedebilir ve işe, aileye veya hobilere karşı ilgilerini kaybedebilir . Depresyonu olan kadınlara göre uyumakta zorluk çekme olasılıkları daha yüksek olabilir. Bazen ruh sağlığı belirtileri fiziksel sorunlar gibi görünür.

Erkeklerde depresyonun bu belirtileri yaşamın herhangi bir döneminde ortaya çıkabilse de, erkek depresyonu orta yaşta zirveye ulaşır - belki de sağlık ve fiziksel değişiklikler de dahil olmak üzere ruh sağlıklarını etkileyebilen 40 ila 50 yaş arası erkeklere özgü çeşitli faktörler ortaya çıkmaktadır.


Erkekler nasıl depresyona girer?
Depresyon nedenlerini kadın ve erkek olarak ayırmak gerekirse; "işsizlik, yetersizlik, tatmin olamama, aşırı derecede stres ve baskı altında olma, kadın karşısında yetersiz olma ve bunun gibi pek çok durum, erkeklerde depresyon nedenleri olarak gösterilebilmektedir".
 

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol