Atatürk'ün Samsun'a Çıkışı İle İlgili Kompozisyon

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Atatürk'ün Samsun'a Çıkışı
Mustafa Kemal, 19 Mayıs 1919’da Bandırma Vapuru'na binerek arkadaşları ile  beraber Osmanlı Devletinin başkenti İstanbul’ dan Samsun’a gitti. Halk Mustafa Kemal  Paşayı coşkuyla karşıladı. Kurtuluş Savaşını başlattı.

Oradan Amasya, Erzurum ve  Sivas’a geçti. Amasya, Erzurum ve Sivas’ ta toplantılar yaptı. Yurdu kurtarmak için  halktan güç ve destek aldı. Sonra Ankara’ya geldi. 23 Nisan bin dokuz yüz yirmi de  Türkiye Büyük Millet Meclisini açtı.

Meclis, savaşla ilgili kararlar aldı. Kurtuluş Savaşı üç  yıl sürdü. 30 Ağustos’ ta zafere ulaştık. Her 19 Mayıs’ta bayram yaparız.

Atatürk bu bayramı gençlere armağan etti. 
 

www.muratkucuk.com

Anahtar Kelimeler:
KompozisyonAtatürkün Samsuna Çıkışı KompozisyonAtatürkAtatürkün Samsuna çıkışı19 Mayıs19 Mayıs Için Kompozisyon19 Mayısla Ilgili Kompozisyon19 Mayıs KONUŞMA METNİ19 Mayısı Anlatan KompozisyonKompozisyon örneği19 Mayıs 1919la Ilgili Kompozisyon19 Mayısla Ilgili çalışma Sayfaları19 Mayısla Ilgili çalışma KağıtlarıAtatürkün Samsuna Çıkışı İle İlgili Kompozisyon19 Mayıs 1919: Atatürkün Samsuna çıkışı öncesi Ve Sonrası19 Mayıs 1919 Ile Ilgili Kompozisyon Yazisi19 Mayıs Kompozisyon ÖrnekleriAtatürkün Samsuna Çıkışının Yıldönümü EtkinlikleriAtatürk Samsun çıktıktan Sonra Ne Yaptı?Atatürk Samsun çıktıktan Sonra Ne Yaptı16 Mayıs 1919 Da Atatürk Nereye Gitti?16 Mayıs 1919 Da Atatürk Nereye GittiMustafa Kemal 19 Mayıs 1919 Da Niçin Samsuna Gitmiştir?Mustafa Kemal 19 Mayıs 1919 Da Niçin Samsuna GitmiştirMustafa Kemal Atatürk Samsuna çıktığında Hangi Görevdeydi?Mustafa Kemal Atatürk Samsuna çıktığında Hangi GörevdeydiAtatürkün Samsuna çıkışı Ile Ilgili19 MAYIS 1919 TARİHİNİN ANLAMI VE ÖNEMİAtatürk Samsuna Kimlerle çıktıAtatürk Samsuna çıktığında Kaç YaşındaydıAtatürkün Samsuna çıkışı MakaleAtatürk Samsuna Neden çıktıAtatürkün Samsuna çıkış TarihiAtatürkün Samsuna çıkışı Ve Sonrası KronolojisiAtatürk Samsuna Giderek Neyi Başlatmıştır19 Mayısla Ilgili Kısa özet19 Mayısı Anlatan Kısa özetAtatürkün Samsuna çıkışı NedenSamsun

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol