Zaman Bisikleti Kitap Özeti

Zaman İçinde Dolaşan Bir Bisikletiniz olmasını herkes hayal eder. Düşünsenize ; bisikletiniz zamanlar içerisinde hareket ediyor ve sizi çok farklı yerlere götürüp, eski çağlara kadar gidip oralarda gezintiler yaşıyorsunuz. Benim küçüklük hayalim olan bir şeydi zamanlar içerisinde gezip, her yeri kendi gözünle görüyor ve büyük maceralar yaşamak. Eminim bu hayal tüm çocukların hayalidir. 
Zaman bisikleti adlı kitap da, babasıyla zaman bisikleti icat edip eski çağlara gidip gezen Yağmur ve Damla adlı kardeşlerin maceraları anlatılıyor. 
Özellikle ilkokul 5. sınıflarda, öğretmenlerin okumaları için öğrencilerine önerdikleri kitapların başında gelmekte. 
İşte Zaman Bisikletiyle ilgili kısa bir özetimiz. 
 

Zaman için dolaşabilen bir bisikletiniz olmasını istemez miydiniz? Bisikletinize atlayıp, eski çağlara kadar gidip dünyamızın ilk günlerinde yaşayan insanları yakından görmek hoşunuza gitmez miydi? Yağmur ile Damla, işte böyle bir Zaman Bisikleti icat eden iki kardeş. Değişik bir bisiklet bu. Babalarıyla birlikte sık sık bisiklete atlayıp eski çağlara gidiyorlar. Günümüzden tüm yüz bin yıl öncesine. Akdeniz'in en güzel kentlerinden biri olan Antalya'nın biraz ötesindeki 'Karain Mağarası'nın yakınında duruyorlar. Orada, bugünkü insanların ataları olan ilk insanları görüyorlar. Çuka ile Anin de bu mağarada yaşayan iki kardeş. Bu iki kardeşin en önemli özelliği, gördükleri şeylerden kimsenin akıl edemeyeceği sonuçlar çıkarıp yeni buluşlar yapmak. Yüz bin yıl öncesinde iki kardeş: Çuka ile Anin, yüz bin yılın bugününde de yine iki kardeş: Yağmur ile Damla. Ve yaşayacağınız ilginç bir serüven.

Bu ilginç konusu olan kitabı mutlaka çocuklarınıza okutmalısınız. Okuyan her çocuk, büyük bir zevk alarak okudukları kitapların başında gelmekte. Hem bu sayede çocuklarınızının kitap okuma alışkanlığınıda geliştirmiş olursunuz

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol