En Tuhaf Okul Kuralları


Çinli bir öğrenci, okulda donmuş bezelye üzerinde diz çökme cezasına maruz kaldıktan sonra dizlerinin fotoğrafını çekti . Bazıları bu uygulamanın Asya'daki öğretmenler ve ebeveynler arasında yaygın olduğunu iddia ediyor.

9. En iyi arkadaşlar

İngiltere ve ötesindeki okullar, öğrencilerin en iyi arkadaşlara sahip olmasını yasaklamaya başlıyor . Bazı ebeveynler, öğretmenler ve psikologlar, çocukların daha büyük arkadaş grupları varsa daha iyi uyum sağladığını iddia ediyor. Ayrıca kimse dışlanmış hissetmiyor.

Eleştirmenler, en iyi arkadaşların yaşam boyu değer kattığını iddia ediyor. Çocuk Gelişimi tarafından yapılan bir araştırma, en iyi arkadaşları olanların yaşamları boyunca daha iyi bir ruh sağlığına sahip olduklarını buldu.

8. Saç boyama

Tokyo'daki okullar öğrencilerin saçlarını boyamasını yasakladı . Başkentteki devlet okullarının% 57'si, öğrencilerin saçlarının kendi doğal renkleri olduğunu kanıtlamalarını şart koşuyor. Öğrencilerin yalan söylemesini önlemek için, öğretmenlerin aileleri çocukluk fotoğrafları istemek için evi araması gerekebilir.

Bu homojen kültür ile açıklanmaktadır. Tekdüzelik üzerinde çok fazla odaklanma var, bu nedenle normdan küçük bir fark çok öne çıkıyor ve eleştiri getiriyor.

7. "Yoksulluk", "doğum günleri" ve 48 kelime daha

New York Eğitim Bakanlığı , şehir tarafından yayınlanan standartlaştırılmış testlerde bazı kelimelerin kullanılmasını yasakladı . Yehova'nın Şahidi olan öğrenciler, onları kutlamadıkları için doğum günleri hakkında konuşurken kendilerini rahat hissetmeyebilirler. Yoksulluk, boşanma ve hastalık gibi kelimeler de acı verici anılar uyandırabileceğinden veya bir çocuğun aile durumuyla ilgili olabileceğinden ortaya çıkmıştır.

6. Kırmızı mürekkep

Tüm hatalarımıza işaret eden parlak bir renk olan kırmızı mürekkeple ödevlerimize işaretleyen öğretmenlerle büyüdük. Bugünlerde kırmızı mürekkep Avustralya ve Birleşik Krallık'taki birçok okul tarafından yasaklanmıştır . Bazıları, rengin öğrencilerin motivasyonunu düşürdüğü veya korku ve baskı getirdiği için kırmızı mürekkebin çocuklara psikolojik olarak zarar verebileceğini iddia ediyor.

Yeşil, pembe, sarı, mor ve mavi daha rahatlatıcı ve çekler veya haçlar artık tehdit edici görünmüyor.

5. Elleri kaldırmak

Nottinghamshire'daki bir okula göre, bir soruyu cevaplamak için el kaldırma şeklindeki asırlık uygulama işe yaramaz ve yasaklandı . Okul müdürü ellerinin hep aynı olduğunu iddia ediyor. Bu, sınıftaki diğer kişilerin öğrenmesini teşvik etmez ve desteklemez. Artık öğretmen soruya cevap verecek herhangi bir öğrenciyi seçebilir.

Bazı ebeveynler artık çocuklarının gergin ve korkmuş hissettiğini savunuyor. Cevabı bilmediklerinde ve bildikleri soruyu cevaplama fırsatını kaybettiklerinde seçilebilirler.

4. Deodorant

Pennsylvania'daki bir lise, bir öğrenci ciddi bir alerjik reaksiyon geçirdikten ve hastaneye kaldırıldıktan sonra AX vücut spreyini yasakladı. Bu ilk vaka değildi. Daha fazla okul, gençlerin bazen güzel koku alma arzusunda aşırı püskürtme yaptıkları için sprey deodorantları yasaklamaya başladı . Aşırı ilaçlamanın sonuçları listesinde alerjik reaksiyonlar ve yangın alarmları yer alır.

3. Şekerleme zamanı
Chinese Elementary Students Napping On Top Of School Desks - chinaSMACKchinaSMACKChinese Elementary Students Napping On Top Of School Desks
Çin'deki öğrencilerin gün ortasında 30 dakika kestirmelerine izin verilir . Öğretmenler uykunun kişinin hafızasını geliştirebileceğine ve daha fazla çalışma için enerji sağlayabileceğine inanırlar. İlkokul öğrencileri sıralarında uyuyabilir ve battaniye ve yastık getirmelerine izin verilir. Daha büyük öğrenciler oturma pozisyonunda kestirmek zorundadır, bu da genellikle düzensiz kas gelişimi ve omurga problemlerine neden olur.

2. Tuvalet zamanı

Chicago'daki bir lise, bir öğrencinin bir sınıftan tuvalete gitmesine izin verme sayısını sınırlar : Bir sömestrde 3. Bunun üzerinde herhangi bir şey okul bittikten sonra telafi edilmelidir. Müdür, velilere, öğrencilerin dersi kaçırmak için bir mazeret olarak tuvaleti kullanabileceklerini açıkladı.

1. Amutlar

Asya, öğrencilerine karşı katı davranması ve alışılmadık cezalar vermesiyle ünlüdür . Bunlardan biri, öğrencilerin ders sırasında geç kalmaları veya konuşmaları için amuda kalkmalarını sağlamaktır. Liste ayrıca şınav, koşma veya ellerinizi havada tutmayı da içerir. Hatta bir tokat kadar ileri gidebilir.

Kaynak: https://brightside.me/search#gsc.q=%20education&gsc.sort=&gsc.page=2

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol