Sınavda Unutkanlık Yaşamamak İçin Okunacak Dua

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bismillahirrahmanirrahim, Ferdün, Hayyün, Kayyûmun, Hakemun, Adlün, Kuddûsün. İyyâke na'büdü ve iyyâkenesta'în. İnnâ fetahnâ leke fethan mubînâ.
 

Sınava girerken 10 kez mutlaka okunması gereken dua:
Rabbi edhılnî müdhale sıdkin ve ahricni muhrace sıdkin ve'c'al li min ledünke sultânen nasîrâ
 

Meâli: Ya Rabbi! Beni doğru bir giriş ile girdir ve yine doğru bir çıkış ile çıkar. Katından bana yardım edici bir kuvvet ihsan eyle.
 

Sınava girerken 10 kez okunması gereken dua:
Rabbi edhılnî müdhale sıdkin ve ahricni muhrace sıdkin ve'c'al li min ledünke sultânen nasîrâ.
 

Meâli: Ya Rabbi! Beni doğru bir giriş ile girdir ve yine doğru bir çıkış ile çıkar. Katından bana yardım edici bir kuvvet ihsan eyle.
 

Sınav için sıraya oturunca 10 kez okunması gereken dua:
Rabbişrah li sadri. Ve yessir li emri. Vahlul ukdeten min lisani. Yefgahü kavli.
 

Meâli: Ya Rabbi! Göğsümü ve gönlümü genişlet, işimi kolaylaştır. Dilimin bağını çöz, sözümü anlaşılır eyle.
Yapılan bir işin kolaylaşması için hayatımızın her alanında okuyabileceğimiz bir dua olan aşağıdaki duayı da sınava girmeden önce okuyabiliriz:
Rabbi yessir velâ tuassir Rabbi temmim bi'l-hayr
 

Meâli: Rabbim! Kolaylaştır, zorlaştırma, Rabbim hayırla sonuçlandır.

Birde Fetih suresinin ilk ayeti 7 kez okununmasi iyidir. 
"Inna fetehna fethan mubina"

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Anahtar Kelimeler:
Sınavda Unutkanlık Yaşamamak İçin 19 Defa Okunacak DuaSınavda Unutkanlık Yaşamamak İçin Okunacak DuaSınavda Okunacak DuaSınavda Zihin Açan DuaSınavda Sizninizi Açan DuaSınavDuaSınav Esnasında Okunması Gereken DuaSıanva Girmeden Okunacak DuaSınava çalışırken Okunacak DuaSınava Girmeden önce Okunacak DuaSınava Girerken 10 Kez Okunması Gereken DuaSınavda Okunacak DualarSınav Için Okunacak DuaSınavda Başarı Sağlamak Için Okunacak DualarBaşarılı Olma DuasıSınavda Başarılı Olma DuasıSınav Öncesi Okunacak Dualar Kısa Ve UzunSınavda Unutkanlık Için Okunacak Dualar NelerEn Etkili Unutkanlık DuasıHafıza Güçlendirmek Için Ne YapılırSınav Öncesi Okunacak Dualar NelerdirSınav öncesi Okunacak DualarSınavın Başarılı Geçmesi Için Okunacak DualarUnutkanlık İçin DuaHafızayı Güçlendirmek Için Hangi Dua Okunur?Hafızayı Güçlendirmek Için Hangi Dua OkunurHangi Sure Zihin Açar?Hangi Sure Zihin AçarZihin Açıklığı Için Hangi Dua Okunur?Zihin Açıklığı Için Hangi Dua OkunurBir şeyi Unutmamak Için Hangi Dua Okunur?Bir şeyi Unutmamak Için Hangi Dua OkunurLYS Başarı DuasıLYS Sınav Duası Nihat HatipoğluLYS Sınav DuasıKalem Suresi Okunuşu Ve AnlamıLise KPSS Sınav DuasıZihin Açıklığı Için Suya Okunacak DuaPeygamber Efendimizin Hafıza DuasıSınavda Unutkanlık Için DuaUnutkanlık Için En Etkili DuaUnutkanlıktan Kurtulmak Için DuaHafızayı Kuvvetlendirmek Için DuaUnutkanlık Için Ayetel KürsiDers çalışırken Akılda Kalması Için Okunacak Dua

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol