Sebebi Olmadan Bayılanlar İçin Okunacak Dua Var mı?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Sürekli sebepsiz yere bayılanlar için ne yapılmalı? Sebep yokken bayılanlar için okunacak dualar var mı? Sebepsiz yere düşüp bayılanlar için ne yapılmalı?
Bayılma veya bayılma, beyninize giden kan akışının ani bir şekilde azalmasından kaynaklanan geçici bir bilinç kaybıdır . Bir bölüm genellikle birkaç saniye veya dakikalar sürer. Çoğu zararsızdır, ancak sık sık bayılırsanız veya başka belirtiler gösterirseniz tıbbi yardım almalısınız. 
Bayılma nasıl bir duygu?
Bayılma geçici bir bilinç kaybıdır. Bayılmak üzereyseniz, baş dönmesi, baş dönmesi veya mide bulantısı hissedeceksiniz . Görüş alanınız "beyazlaşabilir" veya "karartılabilir". Cildiniz soğuk ve nemli olabilir. Aynı zamanda kas kontrolünüzü kaybedersiniz ve düşebilirsiniz.

Peki sebepsiz yere bayılanlar için hangi dua okunmalı?
 

Bayılan Kişiye Muminun Suresi Ayeti
 

Sürekli bayılan kişiler için bayılma engelleyici dua terkipleri yapılabilmektedir. Duaya istikrarla devam edildiğinde kişiler bayılma durumunun azaldığını fark edecekler. Elbette ki bayılma nedeninin mutlaka belirlenmesi gerekir. Manevi olarak bayılan kimseler duayı okudukça psikolojik açıdan da güçlenecek ve bayılma sorununu aşacaktır.
 

Duanın Okunuşu: Efesahibtüm enne ma halaknaküm abesev ve enneküm ileyna la türceun. FetealellahüTmelikü’k-hakk. La ilahe illa hüve rabbü’l-arşi’l-kerim. Ve men yed’u meallahi ilahen ahara la bürhane lehu bihife innema hisabühü inde rabbih, innehu la yüfhilu’l-kafirun. Ve kul Rabbiğfir verham ve ente hayru’r-rahimin.
 

Türkçe Anlamı: Ya, siz ancak boş yere yarattığımızı ve sizin hakikaten bize döndürülmiyeceğinizi mi sandınız? Mülk, ancak kendi hakkı olan Allah çok yücedir. O’ndan başka hiçbir ilah yoktur. Arş’ı Kerim’in Rabbidir. Kim Allah ile beraber diğer bir ilah edinir, buna hiçbir delili olmamasına rağmen taparsa, onun hesabı ancak Rabbi nezdindedir. Hakikat şudur ki kafirler korktuklarından emin, umduklarına nail olamayacaklardır. De ki: Ey Rabbim, yarlığa, esirge. Sen acıyanların en hayırlısısın.
Allah ettiğiniz duaları ve kıldığınız namazları kabul etsin. Amin.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol