40 Yaşındaki Ümran Öğretmen Doktor Kurbanı Oldu

40 Yaşındaki Ümran öğretmen sağlık nedeniyle gittiği doktorun kurbanı oldu. Farklı zamanlarda şikayetlerini çözüm bulmak için plastik ve estetik cerrahi doktoru S.A.K.'ye giden ve yapılan operasyonlar sonrası hayatı karardı. 
Memelerindeki büyüklük, şekil bozukluğu ve sarkma nedeniyle bel ağrısı yaşayan ve boyun fıtığı olan Tülay Çığır Keskinkılıç, 1,5 yıl önce gittiği özel hastanede plastik ve estetik cerrahi doktoru S.A.K. tarafından kontrol edildi. Mamografisi çekilmeden, hiçbir hazırlık yapılmadan ertesi gün ameliyat edilen Keskinkılıç, meme küçültme operasyonu sonrası taburcu edildi. Evinde dinlenen Keskinkılıç, ağrılarının geçmemesi ve memelerinin birinden kötü koku gelmesi üzerine yeniden aynı doktora kontrole gitti. Doktoru S.A.K.,süt bezi oluşmasının doku kaybına ve çürümeye neden olduğunu söylediği Keskinkılıç'ı aynı gün ikinci kez ameliyata aldı. Memenin içinde doku kaybı meydana gelen bölge, kesildi. Bu da meme içinde büyük boşluğa yol açtı.

'İNTİHAR ETMEYİ BİLE DÜŞÜNDÜM'

Özel ilaçlanmış tamponları bu bölgeye günde 2 kez büyük acılar içinde sokmak zorunda kaldığını anlatan Tülay Çığır Keskinkılıç, "O acıyı anlatamam. Bu olaydan sonra yaşadığım acının yanında bir de psikolojim bozuldu. Çünkü biz kadınlar, görünüşümüze önem veririz ama ben aynaya baktığım zaman kendimden nefret etmeye başladım. Ev huzurum kalmadı, yaşadıklarımdan dolayı hayata küstüm, evden çıkamadım hatta intihar etmeyi bile düşündüm. 1,5 yıl süren ağır biri tedaviden sonra şimdi acı çekmiyorum ama tabi ki göğüslerimin görüntüsü çok kötü bir hal aldı" dedi.

'BENİ KORKUTTU'

Kendi yaşadıklarının kadınlara örnek olmasını da istediğini dile getiren Keskinkılıç, "Ben yaşadığım sağlık sorunlarından dolayı ameliyata karar verdim. Bu bile yaşadıklarımın yanında bir de çevremden tepki görmeme neden oldu ama kadınlarımız eğer benim gibi sağlık sorunu yaşamıyorsa meme estetiği yaptırmasınlar. Ya da yaptıracaklarsa da lütfen iyi araştırsınlar sonrasında benim yaşadıklarımı yaşamalarını istemiyorum. Ben bunları yaşayıp da doktora dava açacağımı söylediğim zaman bana ablasının avukat olduğunu, bir şey elde edemeyeceğimi, suçunun olmadığını hatta kendisinin benden tazminat almaya hak kazanacağını söyleyip, beni korkuttu. Ben de zaten yaşadığım psikolojik sorundan dolayı hukuk mücadelesi veremedim ama artık vereceğim ve yaşadıklarımın hukuk yoluyla hesabını soracağım" diye konuştu.

ÜMRAN ÖĞRETMEN DE DOKTOR KURBANI

İzmir'de, özel okulda öğretmenlik yapan Ümran Ayvaz da doktor S.A.K. yüzünden aynı sorunları yaşadığını anlattı. Ayvaz, internet üzerinden yaptığı araştırmalar sonucu bulduğu doktor S.A.K.'ye meme küçültme ve dikleştirme operasyonu yaptırdığını söyledi. Ameliyattan sonra dikişleri patlayan Ayvaz, memelerinde enfeksiyon nedeniyle yaralar çıktığını kaydetti. Ümran Ayvaz da doktorun kendisine facia yaşattığını, başka kadınları uyarmak adına da mücadele ettiğini dile getirdi.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDULAR

Tülay Çığır Keskinkılıç ile Ümran Ayaz, doktor S.A.K. hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu, avukatları ceza davası açtı. Keskinkılıç ve Ayaz, daha sonra tazminat davası açacaklarını da söyledi.

 DHA
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Erhan Engin 2 yıl önce

Makalenin başındaki -ki birleşik yazılır değil mi öğretmenlerim. Ayrıca ameliyattan önce imzaladığı onam formunda bu komplikasyonlar iyice yazıyor. Keşke bir daha okuyup estetik ameliyatı olsaymış. Yine de çok geçmiş olsun. Şanssızlık

Avatar
Murat bektas 2 yıl önce

Olayın iç yüzünü bilmeden tek taraflı yorumlara dayali başlık atmak işi öğretmek olanlari temsil ettiğini iddia eden bir siteye yakışmıyor. Komplikasyon bir hata değil en basit işlemlerde bile mutlaka risk vardır.memleketin eğitimli ve egitimci kesmi bunu yaparsa cahil cuheyla ne yapsin.Bu utanc verici başlığı değiştirmeniz umuyorum

Avatar
Volkan 2 yıl önce

Sürekli tazminat psikolojim bozuldu sözleri,daha çok para istiyorum diyor yani,her işte komplikasyon olur ameliyat olurken bunların olma ihtimalini öğretmen olmuş birisi bilebilir,bunu göze alıp gider zaten,ameliyat sonuçta anestezi alıyorsun,kimse garanti veremez ki

Avatar
Vahap 2 yıl önce

Ameliyat sonrası dikişlerin patlaması bir yana enfeksiyonun oluşması tamamen kişinin kendi ihmal karlığındandır. Kaldı ki sitenin ümran öğretmen de diye yazması seri bir olaylar zinciri olması gerekir tekbir münferit olay için böyle başlıklar popülizm oluşturma çabasından ibarettir. Ama çaba karşıdaki insanın mesleği için bir düşmanlığı oluşturduğunu da görülmesi gerekir. Kişileri özellikle mesleki hata olduğunu kesin deliler olmadan yapılan yazılar insanların mesleki yaşamını etkilediği görelim artık

Avatar
Mehmet Kaya 2 yıl önce

Allah cc nin yarattığını beğenmeyen doktorun müdahalesini beğenir mi? Keyfi estetiklere karşıyım. Elini keserlerse diksin ama sarkık diye ameliyat mı olurmuş?