Word Uzun Çizgi Ekleme Nasıl Yapılır?

Bir belgeye metin eklemenin yanı sıra, Word belgenize resimler, web sitelerine bağlantılar, çizelgeler veya başka nesneler eklemek isteyebilirsiniz. Şerit Ekleme, en çok kullanılan Şeritlerden biridir ve herhangi bir belgeyi geliştirmenize izin verecek çeşitli özellikler içerir. Şerit Ekleme, on farklı grup sekmesine bölünmüştür:

Sayfalar -Belgeye kapak sayfaları, boş sayfalar ve sayfa sonları eklenmesine izin verir.
Tablolar -Aşağı oka tıklamak, kullanıcının tablo eklemesine, yeni tablolar çizmesine, Excel elektronik tablolarını içe aktarmasına ve Hızlı Tablolar seçeneğine (başka bir iletişim kutusu açan) tıklayarak çeşitli ekleyebilirsiniz. önceden oluşturulmuş öğelerin belgeye eklenmesi.
Çizimler -Bu grup sekmesinde resim, küçük resim, çizelge ve daha fazlasını eklemek için seçenekler bulunur.
Uygulamalar -Word ile birlikte kullanılabilecek çeşitli uygulamaları açar.
Medya -Kullanıcının çeşitli kaynaklardan video klipler eklemesine izin verir.
Bağlantılar -Burada en sık kullanılan öğe, nesnelerin İnternet'teki adreslere URL bağlantılarına dönüştürülmesine izin veren Köprüler işlevidir.
Yorumlar -Çalışma alanının yan tarafında yorum kullanımına izin verir.
Üstbilgi ve Altbilgi -Bu sekmedeki üç işlevin tümü, kullanıcılara üstbilgiler, altbilgiler ve sayfa numaralandırma için birçok farklı seçenek sunmak için iletişim kutuları açacaktır.
Metin -Bu, Word'de normal metin kullanmakla aynı şey değildir. Metin kutuları özünde mini Word belgeleri olan nesnelerdir ve diğer özellikler imzalar, WordArt ve daha fazlası gibi metin benzeri nesneler sunar.
Semboller -Buradaki iki işlevin, Denklem ve Sembol'ün her ikisi de, tıklandığında bir belgeye eklenebilecek çok çeşitli denklemleri ve sembolleri gösteren iletişim kutularını açacak olan aşağı oklara sahiptir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol