Facebook Giriş Kodu Gelmiyor Sorunu ve Çözüm Yolları

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

FACEBOOK GİRİŞ KODU GELMİYOR SORUNU VE ÇÖZÜM YOLLARI

Cep telefonuma Facebook giriş kodu gelmiyor ne yapmalıyım?

Facebook'a giriş yapabilmek için telefonunuza ya da e-posta adresinize onay kodu gelmesi gerekmektedir. Diğer türlü uygulamaya giriş yapamazsınız. Facebook hesabınız kilitlendi ama açmak için onay kodu gelmiyor mu?  Facebook hesabınıza kayıtlı numaranızı değiştirmek istiyorsunuz ama yeni telefon numaranıza neden doğrulama kodu gelmediğiniz bilmiyorsunuz. Bu tarz bir problem yaşıyorsanız öncelikle aşağıdaki yolları denemelisiniz.

 • Cep telefonunuzda herhangi bir SMS alma sorunu olup olmadığını kontrol edin.
 • Başka bir operatöre geçiş yaptınız mı? Çünkü operatör değişimlerinde uygulamada bu tarz bir sorun ile karşı karşıya kalabilirsiniz.
 • Eğer, Sim kart değişikliği yaptıysanız, güvenlik amacıyla telefonunuza 72 saat boyunca bilgilendirme mesajları gelmemektedir. Operatörünüzle iletişime geçerek, bu durum hakkında bilgilendirme alabilirsiniz.
 • Bazı telefonlar kendiliğinden özel servislerden gelen mesajları engelleyebilmektedir. Ya da kullanıcı farkında olmadan ayarları bu şekilde düzenlemiş olabilir. Bu tarz bir durum olup olmadığını anlamak için telefonunuzun bildirim ayarları kısmını kontrol edin.


Facebook Onay Kodu Telefonuma Gelmiyor Çözümü

Mesaj servisi kapalı ise telefonunuzdan mesajla ‘f’ yazarak, 3266’ya SMS gönderdiğinizde size bildirim mesajı gelemeyecektir. Bu problemi ortadan kaldırmak için öncellikle e-posta yoluyla Facebook şifre yenileme işlemini yapmanız gerekmektedir. Facebook giriş sayfasında bulunan şifremi unuttum linkine tıklayın, sistem sizi telefon numarası ya da e-posta ile kod gönder seçeneklerine yönlendirecek, burada e-posta ile kod gönder seçeneğine tıklayın.

E-posta adresinize içinde kod olan bir ileti gelecek, bu kodu ‘güvenlik kodunu gir’ kısmına yazın. Bu şekilde hesabınıza girerek, Facebook hesabınızı sıfırlayabilirsiniz. Daha sonra Facebook ayarlar kısmından telefon numaranızı güncellemeniz mümkün. Eğer, sisteme kayıtlı e-posta adresine erişim sağlayamıyorsanız, ‘Facebook açılmıyor! Facebook’a giriş yapamıyorum’ başlıklı yazımızdan yararlanarak, Facebook hesabınıza erişim sağlayabilirsiniz.

Facebook Giriş Sorununu Bildirin Formu

Facebook hesabınıza giriş yaparken, onay kodunu alamıyorsanız ilk olarak giriş sorunu formunu doldurmanız gerekmektedir. Bu işlemi yaparken; https://www.facebook.com/help/contact/357439354283890 adresini kullanabilirsiniz. Facebook giriş sorununu bildirmek için gerekli olan formu görüntüleyin. Bu formda ‘iletişim için e-posta adresi’ yazan kısma e-posta adresinizi yazın.

Bu sayfada ‘sorunun açıklaması’ kısmı bulunmaktadır. Bu bölüme Facebook onay kodu alamadığınıza dair bir kısa bir bilgi yazın. Sayfanın alt kısmında ekran görüntüsü bölümü bulunmaktadır. Bu kısmı isteğe bağlı olarak doldurabilirsiniz. Gerekli bilgileri doldurduktan sonra ‘gönder’ butonuna basın. Facebook onay kodu gelmiyor, sorununu gidermek için iki form daha doldurmanız gerekmektedir.

Facebook Hesabınızı Doğrulamak İle İlgili Sorunu Bildirin Formu

Problemi gidermek için doldurmanız gereken ikinci formda ‘hesap doğrulama ile ilgili sorun bildirme’ formudur. Bu forma ulaşmak için; https://www.facebook.com/help/contact/283958118330524 adresini kullanabilirsiniz.

 • İlk olarak e-posta adresinizi gerekli kısma yazın.
 • Daha sonra cep telefonu operatörünüzü gerekli kısma yazın. (örnek olarak Türkcell, Vodafone gibi)
 • Üçüncü kısımda doğru bir şekilde cep telefonu numaranızı girin.
 • Bir sonraki alanda ülke kısmını doldurmanız gerekmektedir.
 • Sayfanın alt kısmında ‘hata mesajı’ bölümü bulunmaktadır. Bu kısımda yaşadığınız sorun ile ilgili bir seçim yapmanız gerekmektedir.
 • Eğer, size gelen doğrulama kodu giriş yaparken, hata veriyorsa; ‘bu telefon kısa süre önce başka bir hesabı doğrulamakta kullanıldı’ seçeneğine tıklamalısınız.
 • Ancak problem ‘Facebook onay kodu gelmiyor’ olduğu için ‘diğer’ seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.
 • ‘İlave bilgiler’ kısmına ise onay kodunun gelmediği konusunda kısa bir bilgi vermeniz gerekmektedir.
 • Tüm alanları doldurduktan sonra ‘gönder’ butonuna basmanız gerekmektedir. Bu şekilde formun gönderilmesini doğrulamış olursunuz.

Facebook Mobil Kısa Mesaj İle İlgili Sorunu Bildirin Formu

Doldurmanız gereken son form ise ‘mobil kısa mesajlar ile ilgili sorunu bildirin’ formudur. Bu işlemi yapmak için https://www.facebook.com/help/contact/352512044767949 adresini kullanmanız gerekmektedir.

 • Bu formda ‘sorun’ başlığının altında farklı seçenekler bulunmaktadır. Bu seçenekler arasından ‘kısa mesajlar alma’ seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir.
 • Alt kısımdaki boşluğa cep telefonu operatörünüzün hangisi olduğunu yazmalısınız. (örneğin Türkcell ya da Vodafone gibi.)
 • Bir sonraki kısım cep telefonu bilginiz içindir. Bu bölüme doğru bir şekilde cep telefonu bilginizi girmelisiniz.
 • ‘İletişim e-posta adresi’ yazan kısma ise mevcut e-posta adresinizi doğru bir şekilde girmelisiniz.
 • Ülke kısmına ‘Türkiye’ yazdıktan sonra alt kısımda bulunan ‘konunun açıklaması’ bölümüne Facebook onay kodunun gelmediğini bildiren kısa bir mesaj yazın.
 • Son olarak ‘gönder’ butonuna tıklayın.
 • Doldurduğunuz bu üç form sayesinde Facebook onay kodu gelmiyor problemini ortadan kaldırabilirsiniz. Bu formlar aracılığıyla yaşadığınız sorunu Facebook’a bildirmiş olursunuz. En fazla 1 hafta içerisinde Facebook size geri dönüş yapacaktır. Size gelecek bilgilendirme ile yapmanız gereken işlemler hakkında bilgilendirilirsiniz.

Facebook, kullanıcılarının uygulamayı en verimli şekilde kullanmalarına olanak sağladığı için yaşadığınız bu tarz problemleri gidermek adına Facebook uygulamasına ait pek çok yardım sayfası bulunmaktadır. Facebook ile ilgili yaşadığınız sorunları bu sayfalar aracılığıyla gidermeniz mümkündür.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al