AES: Okullar Salgın Koşullarına Hazır Değil

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ okulların salgın koşullarına hazır olup olmadığı ile ilgili yapılan anketi paylaşarak okulların hazır hale gelebilmesi ve ihtiyaçların karşılanabilmesi için bütçeye ihtiyaç olduğunu ifade etti. Açıklamaları şöyle;

Dün itibariyle öğretmenlerin mesleki çalışmaları yüz yüze başlamıştı. Okulların salgın koşullarına hazır olup olmadığını öğretmenlere sormuştuk. Yapılan anketin sonuçları okulların hazır olmadığını göstermektedir.

Temizlik personeli ihtiyacı başta olmak üzere temizlik malzemelerinin, koruyucu ekipmanların karşılanması okulun bütçesi ile gerçekleşemez. Bunun için MEB'e ek bütçe oluşturulmalı ve okulların ihtiyaçları karşılanmalıdır.

Okulu en çok özleyen ve yüz yüze eğitime geçmeyi en çok isteyen öğretmenlerdir ancak okulların yüz yüze eğitime geçebilmesi için gerekli tedbirler sadece kağıt üzerinde değil sahada da titizlikle alınmalı ve takibi yapılmalıdır. AES olarak alınan, alınacak tedbirlerin yakından takipçisi olacağız. Alınacak tüm kararlarda hem yerelde hem genelde paydaşlar da sürece dahil edilmeli, yapılan çalışmalar hakkında bilgi verilmelidir.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13