Seminerleri Tamamlamayan Öğretmenler Ne Yapacak?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Geçtiğimiz hafta ÖBA'da yayınlanan seminerleri izlemeyen veya semineri yarıda kalan öğretmenler, bundan sonraki süreçte ne yapacakları hakkında bilgi sahibi olmak istiyor.
ÖBA seminerlerini izlemeyen öğretmenler ek ders alamayacaklar. Beş gün gibi uzun bir süre içerisinde yarım saatlik video izlemeyen öğretmenlere, ek ders ödenmeyecek ve muhtemelen kınama cezası alacaklar.
Burada ki asıl olay, ek ders meselesi değil. Hâlâ 657 Sayılı DMK'yi anlayamamış olmak. 
Verilen görevi zamanında ve tam yapar maddesi var. Buna göre düşünmek lazım. Koca 5 günde bir seminere katılamamak garip. Yüz yüze olsaydı mecburen okula gidilecekti. 
Verilen bu güzel imkanları su istimal etmemek gerekir. 
Bundan sonra maalesef açılan bir seminer yok. ÖBA'da açık olan seminerler, seminer dönemi dışında alınan seminerlerdir.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Sinan 1 ay önce

Olduğum en ön yargıli ve öğretmen düşmanı yazı. Sanırım bir ergen yazmış. Yoksa bir prosefyonel şu sorulara cevap verirdi. Evli çiftler, tek bilgisayardan izlediyse ne olacak? Kardeşiniz ya da arkadaşınızla izlediyseniz ne olacak? Sayfayı açtığınızda ilk videoyu izlediniz ve o video seniner videolarindan biri değilse ne olacak? Seminer dönemi bazi arkadaşlara iş güvenliği semineri verildi yüzyüze. Devlet memuruna iki iş verilemeyeceğine göre, bu arkadaşlar eğitime katıldı ve ek ders alamadılar. Bu haksızlıga kim dur diyecek. Burada haksızlık yol mu? 15 yerden maaş alan adamda gariplik görmeyip, 1400 TL ek ders alan öğretmenin 400 TL kesilmesini doğru kabul etmeniz ve bunu anlamanız da çok ilginç gerçekten. Bu yorumu yayınlayacak cesaretiniz de yoktur sanirim.