ÖĞRETMENLERİN MAYIS AYI EK DERS TABLOSU

Öğretmenler Mayıs ayında ne kadar ek ders alacak ? Ek ders ödeme tablosu nasıl oluşacak ? 
Ramazan bayramı, 23 nisan ve 19 mayıs gibi idari tatillerin yoğun olarak yaşandığı mayıs ayında, öğretmenlerin alacakları ek ders ücretleri ne kadar olacak?
Ramazan bayramı nedeniyle bu sene 9 günlük idari tatil gerçekleşti.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramı, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Bayramı , 1 Mayıs işçi bayramı nedeniyle, mayıs ayında çoğunlukla canlı ders işlenmedi.
İdari izinlerin olduğu bu tatil dönemlerinde ek ders ödemesi yapılır mı?

1 Mayıs işçi bayramında öğretmenlere ek ders ödenmeyecek


Ramazan bayramı öncesinde tüm kamu personelinin 10- 11 Mayıs tam gün ve 12 Mayıs yarım gün idari izinli sayılması sebebiyle bugünlerde yapılamayan ek dersler öğretmen, müdür ve müdürü yardımcılarına tam ödenecektir. 

Dini bayramlarda öğretmen, müdür ve müdür yardımcılarına hiç şekilde ek ders ödemesi yapılmamaktadır. Sadece belletmenlik görevi olan öğretmenlere o günler için ek ders ödemesi yapılır.
19 Mayıs ;
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı gününde resmi tatil sebebiyle ders yapılmaz ancak, bugün öğretmen, müdür ve müdür yardımcılarını ek ders ödemeleri tam yapılır. Ancak bu süreçte nöbet ve DYK için ödeme yapılmayacaktır. Bu süreçte ücretli öğretmene ödeme yapılmaz.

mebpersonel.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol