Türkiye'de yetişen bitki türleri nelerdir konu anlatımı?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Türkiye, çiğdemler, kardelenler ve zambaklar da dahil olmak üzere diğer gösterişli çiçeklerin ana vatanıdır . Ülkenin çeşitli yerlerinde yetişen diğer yerli bitkiler ise incir, kayısı, kiraz, vişne, badem, fındık, nohut ve mercimektir.
Türkiye'de ne büyüyebilir?
Türkiye buğday, şeker pancarı, süt, kümes hayvanları, pamuk, domates ve diğer meyve ve sebzelerde önemli bir üreticidir ve kayısı ve fındıkta dünyanın en büyük üreticisidir.
Türkiye'de kaç bitki var?
Türkiye'de 11.707 farklı bitki türü bulunmakta olup, bunların 3.649'u endemik türdür.
Türkiye'deki bazı yerli bitki ve hayvanlar nelerdir?
Türkiye'de 1500'den fazla hayvan türü bulunmaktadır. Türkiye'ye özgü hayvanlar arasında kurt, tilki, yaban domuzu, yaban kedisi, kunduz, ayı, ceylan, çakal, sırtlan, geyik ve dağ keçisi bulunur . Türkiye'de evcilleştirilen başlıca hayvanlar manda, Ankara keçisi ve devedir.

Hangi çiçekler Türkiye'ye özgüdür?

Türkiye'nin ünlü yerli çiçeklerinden bazıları Kış Aconite (Eranthis hyemalis)Otsu, Kardelen (Galanthus) , Rüzgar Çiçeği (Anemon blanda), Mercimek Gülü (Hellebores orientalis), Siklamen Coum, Afyon ve Çiğdem, çiğdem en iyilerinden biridir. Türkiye'nin en sevilen ve en bilinen çiçeği.

Anahtar Kelimeler:
Hayat Bilgisi Bitkileri Gözlemleyelim Konu Anlatımı1. Sınıf Hayat Bilgisi Bitkileri Gözlemleyelim Konu AnlatımıTürkiyede Klimaks BitkilerTürkiyede Bitki TürleriEndemik Bitki NedirTürkiyenin Endemik TürleriEndemik Bitki Türleri NelerEndemik Bitki TürleriTürkiyenin Endemik Bitkileri PdfKaradeniz Klimaks BitkisiTürkiyede Bulunan Endemik Hayvan TürleriTürkiye Bitki Örtüsü HaritasıTürkiyede Yetişen Endemik Bitki Türleri NelerdirTürkiyede Yetişen Endemik Bitki Türleri Nelerdir?Türkiyede Yetişen Bitki Türleri NelerdirEndemik Bitki Nedir Nerelerde BulunurEndemik Bitki Nedir Nerelerde Bulunur?Kral Eğreltisi Türkiyeye özgü MüdürKral Eğreltisi Türkiyeye özgü Müdür?Türkiyedeki Bitki Türleri Proje ödeviTürkiyedeki Bitki Türleri Performans ödeviTürkiyedeki Bitki TürleriSadece Türkiyeye özgü Bitki TürleriSadece Türkiyede Yetişen Bitki TürleriYalnızca Türkiyede Yetişen Endemik Bitki TürleriTÜRKİYEDE ENDEMİK BİTKİ TÜRLERİTürkiyede Yetişen Bitki Türleri Nelerdir Kısa Konu AnlatımıTürkiyede Yetişen Bitki Türleri Nelerdir?Türkiyede BitkilerTürkiyede Endemik Bitkiler Ve Endemik Bitkilerin DağılışıTürkiyenin Bitki Türleri NelerTürkiyede Yetişen Bitkilerle Ilgili Konu AnlatımıTürkiyenin Bitki TürleriTürkiyede Hangi Ağaçlar VardırTürkiyede Hangi Meyveler YetişirTürkiyede Hangi Bitkiler YetişirTürkiyede Hangi Bitkiler YetişiyorTürkiyede Yetişen Bitki TürleriTürkiyede Yetişen Bitki Türleri Nelerdir Konu Anlatımı?

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner13