Fareli Köyün Kavalcısı Konu Anlatımı

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Herkes piposunu çalarak 130 çocuğu tuzağa düşüren Fareli Köyün Kavalcısı'nın hikayesini bilir, ancak çok az kişi hikayenin 26 Haziran'da Aziz John ve Paul gününde meydana gelen gerçek olaylara dayandığını bilir. 1284 yılında Almanya'nın Aşağı Saksonya eyaletindeki Hamelin kasabası.

Fare istilasıyla karşı karşıya olan bir kasaba, para karşılığında farelerden kurtulma sözü veren bir kavalcı tarafından ziyaret edildi. Ancak, kavalcı fareleri uzaklaştırmayı başardıktan sonra, kasaba halkı ona ödeme yapmayı başaramadı. Kavalcı intikam almak için kasabadan 130 çocuğu baştan çıkarıp kaçırdı ve bir daha hiç görülmedi.
Hikayenin bilinen en eski tasviri, Hamelin kilisesindeki 1300 yılına tarihlenen ancak 1660'ta yıkılan vitray bir penceredeydi. Çocukların en son görüldüğü Hamelin'deki cadde bugün Bungelosenstrasse olarak adlandırılıyor ve 'davulsuz sokak' '. Orada kimsenin dans etmesine veya müzik çalmasına izin verilmiyor.

Fareli Köyün Kavalcısı'nın hikayesi, 1889'da Robert Brown tarafından çocukları korkutmak için yapılmış uyarıcı bir masal olarak şiire dönüştürüldü. 

Fareli Köyün Kavalcısı çocuklara ne yaptı?
Fareleri Hamelin kasabasından kaçıran ve hizmetleri için ödeme yapılmayınca 130 çocuğu alıp onlarla birlikte dağlarda kaybolan Fareli Köyün Kavalcısı'nın 13. yüzyıl efsanesi için tarihsel bir temel öneriliyor .

Fareli Köyün Kavalcısı bir kötü adam mı yoksa bir kahraman mı?

Fareli Köyün Kavalcısı (Hartley Rathaway), DC Comics tarafından yayınlanan çizgi romanlarda görünen süper kötü adama dönüşen bir süper kahramandır ve genellikle süper kahraman Flash ile ilişkilendirilir. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

backlink Spor haberleri fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak