"Korkunun Üstesinden Gelen Çocuk" Kitap Özeti

Çocuklarımız için bir muhteşem kitap önerisi daha. Çocukluk döneminde herkes az çok bazı şeylerden dolayı korkaklık yaşarlar. Çocukluk korkusunun üstesinden gelmek, korkumuzun üzerine gitmek ve korkularımızdan arınmak. Hikaye bakımından büyük ilgi çeken "korkunun üstesinden gelen çocuk" çocuklarımızın yaşadığı korkulara nasıl karşı gelmeleri, korkularından nasıl arınıp üstesinden geleceğini anlatıyor. 
Kitabımızın yazarı: Sarah Boyd. Türkçeye çeviri: Tilbe Saran

İşte kitabımızın kısa özeti

Bir gün, fırtına evlerine yaklaşırken küçük çocuk oyuncak ayısıyla oynuyordu. Çocuk önce fırtınadan korkup kaçtı fakat ayısı ona korku ve cesaret kavramlarını anlatırken sihirli bir şey oldu.

Korkunun üstesinden gelmeyi öğrenmek, bir çocuğun hayatının önemli bir parçasıdır. Korkuya yönelik hislerini yönetmeyi öğrenemeyen çocuklar, gerçekte kim olduklarını gizleyerek ve hayattaki asıl arzuları hakkında kabuklarına çekilerek büyürler. Resilient Little Hearts'ın kurucusu Sarah Boyd; Korkunun Üstesinden Gelen Çocuk'ta psikoloji bilimini temel alarak cesaret kavramını ve korkunun üstesinden gelmeyi öğretiyor. Yürek ısıtan bu hikâye, cesaret kavramını çocuklar için yeniden tanımlarken, hassas ve savunmasız hissettikleri anlarda dahi korkunun üstesinden gelecek gücü ve cesareti içlerinde bulabileceklerini gösteriyor.

Hiç kimse korkusu yüzünden vazgeçmemeli, korkumuzun bir şekilde üstesinden geleceğini unutmamalı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol