Beyaz Zambaklar ülkesinde anlatım biçimleri ve teknikleri​

Bu kitap Finlandiya'ya adanmıştır ve küçük ve geri kalmış ülkelere son derece ilham verici yöntemler sunar. Özellikle büyük Türk lideri Mustafa Kemal Atatürk'ün ülkesinin kurtuluşu adına tüm kamu çalışanlarına okuduklarını ve okul müfredatına eklemelerini söylediği bir kitap olarak biliniyor. Başlamadan önce İskandinav ülkelerinin tarihinden kısaca bahsetmek, kitabın yorumlanması sırasında altyapı için iyi olacaktır.
Finlandiya uzun süre İsveç'in bir parçasıydı. İkisi de uzun bir geçmişi paylaştı. (neredeyse 700 yıl). Kış Savaşından sonra Finlandiya, 1917'de Rusya'dan tam bağımsızlığını kazandığından beri, Rusya İmparatorluğu'nun özerk bir parçası haline geldi. Ve bu kitap, Finlandiya'nın kabaca siyasi ya da eğitim açısından nasıl geliştiğini anlatıyor.

Kitapta Finlandiya ile ilgili ifade edilen fikirler hem Sırbistan'da hem de Bulgaristan'da büyük ilgi gördü. 1926'da Petrov'un fikirlerini yaymak için "Gregory Petrov" adlı bir kültürel ve sosyal grup oluşturuldu. Bulgaristan Milli Eğitim Bakanı Michael Yovov, Bulgarca basımlarından birinin önsözünde Finlandiya modelinin Bulgaristan'daki kamu sorunlarının mükemmel bir çözümünün bir örneği olduğunu yazdı .

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol