Zeki İnsanların Sahip Olduğu En Belirgin 5 Özellik

Bundan istinaden zeki insanların sahip olduğu en belirgin özellikler nelerdir? Birlikte inceleyelim. Sizde kendinizle kıyaslama yapın bakalım. Zeki insanların sahip olduğu en belirgin 5 özellik ile hangileri size uygunluk gösteriyor.

1) ZEKİ İNSANLAR İNATÇIDIR!

Zeki insanlar asla yılmazlar ve asla pes etmezler. Bildiklerinin arkasından ölüme kadar giderler ve sonuna kadar bildiklerini savunurlar. Gerekirse büyük bir kalabalığı karşılarına alabilirler.


2) ZEKİ İNSANLAR HEM CİDDİDİR HEMDE OYUN SEVERDİR!


İşlerine hem disiplinle hem de oyun oynar gibi yaklaşırlar. Yaptıkları işi çok ciddiye alırlar. Ancak aynı zamanda onu bir oyun gibi görerek ondan zevk almaya bakarlar. Hem gerçek dünya ile bağlarını koparmazlar hem de hayal dünyası içinde yaşarlar. Fantastik hayaller kurarlar ve çoğu buluş bu fantastik hayallerden çıkar.


3) ZEKİ İNSANLAR ÇOK DOĞAL DAVRANIRLAR!

Zeki insanlar oldukça doğal dururlar. Hem zekalarını belli ederler hem de çocukça hareket ederler. Bu yüzden gerçekten zeki olup olmadıkları sıklıkla sorgulanır. Hatta zeki insanların zeki oldukları toplum tarafından çok zor anlaşılır.


4) ZEKİ İNSANLARIN YÜKSEK ENERJİLERİ VARDIR!

Çok büyük bir fiziksel enerjiye sahiptirler. Fakat bu doğuştan gelen bir enerji değildir. Adapte olduğu konuyu tamamlama bilinci oldukça gelişmiştir. İrade ve kalp koordineli olarak bu enerjiyi karşılayarak zeki insanın istediğini tamamlamasına yardım eder.


5) ZEKİ İNSANLAR NAZİKTİRLER!

Zeki insanlar nezaket kurallarına uyarlar. İnsancıl yönleri fazladır ve karşısındakine değer verirler. Duyguları çok yoğundur. Zeki insanların mantıksal gelişimleri aynı zamanda duygusal gelişimlerini de etkilemiştir. Sanıldıkları gibi duygusuz insanlar değillerdir, hatta duyguları diğer insanlara oranla çok daha fazla derindir.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
aysun 2 yıl önce

merak ediyurm beni kim seviyur