YouTube'da Nasıl Para Kazanılır

Herkes eğlenmek için YouTube'a video yüklemekten keyif alabilirken, video içeriğinizden gerçekten bir gelir elde etmek istediğiniz zaman gelebilir. Kanalınızda ciddi zaman geçirmeyi düşünüyorsanız, muhtemelen YouTube'da nasıl para kazanacağınızı merak etmişsinizdir.

Gerçek şu ki, YouTube'da çok az insan zenginleşecek, bu nedenle gerçekçi beklentiler belirlemek önemlidir. Ancak bir YouTuber olarak videolarınızdan para kazanmak ve işinizden para kazanmak için birkaç seçeneğiniz var. En popüler para kazanma yöntemlerini tartışarak YouTube'da nasıl para kazanılacağına bir göz atalım.

Çoğu ücretsiz hizmet gibi, YouTube da reklamlarla desteklenir ( YouTube Premium için ödeme yapmadığınız sürece ). Çoğu videoyu izlemeden önce ve genellikle daha uzun videoların ortasındayken kısa bir reklam izlemeniz gerekir. Bundan gelen paranın bir kısmı kanala gidiyor; gerisi YouTube'un kendisine gider.

YouTube, kanalınızın YouTube İş Ortağı Programı'na ne zaman katılmaya uygun olduğuna ilişkin belirli yönergelere sahiptir. Para kazanma için buna katılmak gereklidir (yani videolarınızda reklamlar gösterilir). Yazma sırasında YouTube, para kazanma için bir kanalın önceki 12 ayda 4.000 izlenme saatine ve ayrıca 1.000 aboneye sahip olmasını gerektirir. Daha fazla ayrıntı için YouTube İş Ortağı genel bakış sayfasına bakın.

Bu, YouTube'da bir hayran kitlesi oluşturmaya başlayana kadar reklamlardan para kazanamayacağınız anlamına gelir. İlerlemenizi kontrol etmek için YouTube Studio sayfanızı ziyaret edin , ardından soldaki Para Kazanma sekmesini tıklayın . Kanalınızın gereksinimleri karşılayıp karşılamadığını, karşılamıyorsa nerede yetersiz kaldığınızı göreceksiniz. Hepsini tamamladığınızda bir e-posta almak istiyorsanız Uygun olduğumda bana bildir'i tıklayın .

Gereksinimleri karşıladığınızda, bu sayfayı kullanarak kanalınızda para kazanmayı etkinleştirmeye devam edebilirsiniz. AdSense hesabınızı bağlamanız, videolarınızda ne tür reklamlar görmek istediğinizi seçmeniz ve ardından bir inceleme yapmanız gerekir.

Ne yazık ki, YouTube reklamlarından ne kadar para kazanabileceğinizin basit bir formülü yok. Reklamın tamamını kaç kişinin izlediğine, kaç izleyicinin bir reklam engelleyici kullandığına ve diğer faktörlere bağlıdır. Ayrıca YouTube, geçmişte reklam verenlerin reklamlarını platformdan çekmesiyle çok fazla sorun yaşadı. Bu, sitenin çeşitli nedenlerle videoları para kazanma özelliğinden yoksun bırakmasına ve genellikle para kazanma ile ilgili kuralları değiştirmesine ve bu da siteden elde edilen geliri tutarsız hale getirmesine yol açtı .

Genel olarak, bu, başladığınızda reklam gelirinin garanti edilmediği anlamına gelir. YouTube'un para kazanma sorunlarıyla başa çıkmak için birçok içerik oluşturucu, YouTube'da para kazanmak için ek yöntemler kullanır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol