Yin Yang amblemi herkesin bildiği siyah beyaz amblemdir.

Yin Yang amblemi herkesin bildiği siyah beyaz amblemdir. Amblemin arasındaki kavis sonsuz değişimi temsil eder. Yin ve yang artı ve eksi değerlerdir. Yang; aktif, açık renkler, güneş ve erkeği temsil eder. Yin ise koyu renkler, gece, ay ve dişiyi temsil eder. Her ikisi de birbirini tamamlar, biri olmadan diğeri olmaz. Çünkü her şey zıddıyla birlikte anlam kazanır. Amblemde görülen noktalar da tam olarak bunu ifade ediyor. Bu noktalar birbirine dönüşme potansiyelidir. Her yin’in içinde bir yang, her yang’ın içinde bir yin vardır. Her ikisi de birbirine dönüşebilir.

Dünyada bazı gerçeklerin her zaman için iki ayrı yüzü vardır. Her şey zıddıyla vardır. Var oluşunu da bu zıddının varlığına borçludur. Yin ve yang statik değil, süreklilik ve devamlılık gösteren ve aynı gücü paylaşmış zıtlıkların ifadesidir. Gece – gündüz, yaz – kış, yaşam – ölüm gibi… Dolayısıyla bunları farklı iki terim gibi işlemek de hatadır. Aslında gece gündüz iki ayrı gerçek değil, bir günün farklı iki yönüdür.

Yin ve yang enerjileri sürekli değişim içindedirler. Biri olmadan diğeri olamaz. Ne yin enerjisi, ne de yang enerjisi, evrende ve mekanda tek başlarına olamazlar. Potansiyel enerji üretebilmeleri için dengeli bir şekilde bir arada olmalıdırlar.

www.instagram.com/dusunenakil

Anahtar Kelimeler:
Yin YangYin Yang Amblemi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13