Japon Evli Çiftler Neden Ayrı Yataklarda Uyuyor?

1. Farklı saatlerde çalışıyorlar

Japon çiftlerin ayrı ayrı yatmaya karar vermelerinin ilk sebebi farklı çalışma saatlerinin olmasıdır. Sabah uyanmak için alarm kurarlar ve eşlerinin zamansız bir saatte uyanmasını istemezler. Uyku kalitesi için kesintisiz uyku onlar için önemlidir.


2. Bebekler anneleriyle birlikte uyurlar.

Japon anneler çocuklarıyla birlikte uyurlar ve bu çok önemli kabul edilir, bu nedenle babanın aynı yatağı paylaşmak mı yoksa farklı bir odaya mı gitmek istediğine karar vermesi gerekir.

Bilim bile ayrı uyumanın ebeveynlerin ve çocukların daha dinlendirici bir uyku almalarına yardımcı olabileceğini kanıtlamıştır.

Çocuğun istikrarlı bir sıcaklık ve kalp atış hızını korumasına yardımcı olur (bebeklik döneminde gerçekten kritiktir) ve aynı zamanda ani bebek ölüm sendromu olasılığını azaltır. Ayrıca bu, çocuğun daha iyi benlik saygısına sahip olmasına, daha hızlı bağımsız hale gelmesine ve okulda başarılı olmasına katkıda bulunur.


3. Onlar için ayrı ayrı uyumak mutlu evliliğin anahtarıdır

Özellikle ülkemizde ayrı uyumak birçok çift için boşanmanın kapıda olduğunun sinyali gibi görünse de, Japonlar bu konuda bizden çok farklı düşünüyor.

Onlar için uyurken rahatsız edilmemek, horlama sesine maruz kalmamak, tekme, el, kol çarpması gibi durumları yaşamak verimsiz uykuya sebep olmaktadır. Uyurken eşlerinin sağa sola dönmesinden bile uyku kalitelerinin düşeceğine inanıyorlar.

Kaynak: saglikpaylasimlari.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol