Araştırmalar Bu Ayda Doğanların Daha Şanslı Ve Ünlü Olduklarını Ortaya Çıkardı

Ocak ayında doğmanın bazı dezavantajları olabiliyor.

Öncelikle insanlar yeni yıla girerken kendilerine yeni yılda daha fazla para biriktirme sözü veriyorlar. Yılbaşında alınan hediyeler de bütçeyi biraz sarsabiliyor.

Yine ocak ayı soğuk havanın habercisidir. Böyle bir havada doğum gününüzü ancak evde kutlayabilirsiniz. Elbette insanlar soğuk olması nedeniyle üşenip partinize katılabilirlerse.

Ocak ayında doğan kişiler, yaz ayında doğan kişileri kıskanırlar. Çünkü doğum günlerini yaz ayında kutlamak daha eğlencelidir.

Öte yandan ocak ayında doğmanın avantajları da var. Uzmanların anlattığı bu avantajları sizlerle paylaşmak istedik.

Journal of Social Sciences’ta yayımlanan bir makalede, ocak ve şubat ayında doğan kişilerin daha başarılı oldukları ifade edildi. Başarıdan kasıt okul, iş ve günlük hayattaki başarılar.

Araştırmada farklı yaşam tarzına sahip 100 farklı ünlünün hayatı incelendi. Onlar arasında politikacılar, girişimciler, şarkıcılar, aktörler, atletler, araştırmacılar ve yazarlar da var.

İncelenen ünlülerden ocak ve şubat ayında doğanların en zenginler arasında olduğu gözlemlendi.

İşlerinde öne çıkıyorlar
Ocak ayında doğan kişilerin, işlerinde en öne çıkan kişiler oldukları gözlemlendi. İlginç bir istatistik olarak, doktorların büyük çoğunluğunun ocak ayında doğdukları bilgisine rastlandı.

Araştırmacılar aynı zamanda 20 Ocak ve 18 Şubat tarihleri arasında doğan kişilerin ünlü olma şansının daha fazla olduğunu gördü. 1992 ile 2009 yılları arasında doğan ve 500 farklı şirkette çalışan kişilerin kariyerleri incelendiğinde, o kişilerin ileride CEO olma şansının daha fazla olduğu görüldü.

Oprah Winfrey, Ellen DeGeneres, Cristiano Ronaldo, Jennifer Aniston, Bob Marley, Michael Jordan, Abraham Lincoln, Ashton Kutcher ve Wolfgang Amadeus Mozart’ın ocak ayı doğumu ve kova burcu oldukları göz önünde bulundurulursa, ocak ayında doğanların ünlü olmaya daha yatkın olduğunu görebilirsiniz.


Siz de mi ocak ayında doğdunuz? Üzülmeyin. Hatta sevinin.

Ocak ayında doğan birilerini tanıyor musunuz?

Müjdeli haberi onlarla paylaşmayı unutmayın.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13