Sorumluluk Sınavında Görev Alan Öğretmenlere Ek Ders Ödenir mi?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Sorumluluk sınavında görev alan öğretmenler, ne kadar ek ders ücreti alıyor? Sorumluluk sınavı görevli öğretmenleri nasıl seçiliyor ve ne kadar ek ders ücreti alabilir? Sorumluluk sınavında kimler görev alabilir? Sorumluluk sınavı görevli ücretleri ne kadar?
Sorumluluk sınavında görev alan öğretmenlere ilişkin, MEB'in görüş yazısı şu şekildedir?
MEB Yönetici ve öğretmenlerin ders ve ek ders saatlerine ilişkin kararı gereğince
Öğretmen sayısının yetersiz olması halinde
Yüksek öğrenimli olmak koşuluyla; bu karar kapsamında yönetici ve öğretmenler dışında resmi görevliler ile sınıf öğretmenlerine ve Özel Eğitim Hizmetleri Yönetmeliği kapsamında okul öncesi öğrencilerine destek eğitim odasında verilecek eğitimle sınırlı olmak üzere okul öncesi öğretmenlerine, okul öncesi eğitim, ilköğretim, ortaöğretim ve yaygın eğitim kurumlarında haftada 8 saate;
Resmi görevi bulunmayanlar ile emeklilere okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim, özel eğitim ve yaygın eğitim kurumları ile yabancı uyrukların eğitim gördüğü geçici eğitim merkezlerinde haftada 30 saate, kadar ek ders görevi verilebilir.
Resmi görevi bulunanlara haftada 10 saate
Resmi görevi bulunanlara haftada 40 saate kadar okul öncesi, mesleki ve teknik ortaöğretim, özel eğitim ve yaygın eğitim kurumlarında ek ders görevi verilebilir.
Bu çerçevede anılan karar kapsamında ek ders ücreti karşılığında ders okutmak üzere görevlendirilenlere, hiçbir şekilde 9'uncu maddede belirtilen haftada azami verebilecekleri ders saati sınırı aşılmaksızın sadece rutin müfredat kapsamında okutulmak durumunda olunan ders görevleri ile bu derslerin uzantısı olan sınavlarda görev verilmesi mümkün olup; bu konumda olanlara bunun dışında herhangi bir alanda görev verilerek karşılığında ücret ödenmesinin mümkün bulunmadığı değerlendirilmektedir. 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al