Amerika'da Korkutan Oldu: Okulların Açıldığı İlk Öğrencide Corona Çıktı

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Aralık ayında Çin'de başlayan ve hızla tüm dünyaya yayılan corona virüsü aylardır tüm dünyaya kabusu yaşatmakta. Özellikle salgından en fazla etkilenen ülkelerin başında ABD geliyor. Her gün binlerce insanın hayatını kaybettiği ABD'de, normalleşme süreci sonrası halk tedirgin. Özellikle okulların açıldığı ilk gün bir lisede, okulda vaka tespit edilmesi, hem yetkilileri hemde tüm velileri tedirgin etti.
Türkiye'dede okulların açılmasına kısa bir süre kala, ABD'de yaşanan bu olay velileri tedirgin ediyor.

Corona virüsü dünya genelinde can almaya devam ederken, salgını bitirmek için aşı ve ilaç çalışmaları da aralıksız sürüyor.

Bu süreçte pek çok eğitim kurumu derslere uzaktan devam ederken, yeni eğitim yılında öğrencilerin durumu da dünya genelinde bir soru işareti.

Salgının merkez üssü olarak gösterilen ABD’de, virüsün öğrenciler arasında hızla yayılacağı kaygısını artıran bir örnek yaşandı. Indiana’da bulunan Greenfield Central Ortaokulu, 2020-2021 akademik yılına merhaba dedi.

TEMAS KURDUĞU KİŞİLER İNCELENİYOR

Öğrencileri geri dönen okulun ilk gününde ilk vaka tespit edildi. İsmi açıklanmayan öğrenci okul kliniğine götürülürken, ailelere durumla ilgili bilgi mektubu gönderildi.

Okul yönetimi, öğrencinin ders planı ve ulaşım detaylarını incelerken, kimlerle temas halinde olduğunu araştırıyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al