Seçimde Yedek Memur Üye Ne İş Yapar?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Seçimlerde, yedek memur üye ne demek ve ne iş yapar? Seçimlerde yedek memur üyelerin görevleri nelerdir? Seçimde yedek memur üye ne yapar? Seçimde yedek memur üye, çağrılmasa da görev yerine gitmek zorunda mı? Yedek memur üye görev yerine gitmezse ne olur? Yedek memur üye oyunu, hangi sandıkta kullanmalıdır?
 

31 Mart Yerel seçimler yaklaşırken, seçimde görev alanlar görevlerinin detaylarına ilişkin detayları merak etmekteler. En sık merak edilen konuların başında ise, seçimde yedek memur üye olarak görev çıkanların, görevlerinin net olarak ne olduğu sorusu olmuştur.
 

31 Mart Pazar günü ülkemizi yakından ilgilendiren belediye seçimleri yapılacak. 
Daha önce kendilerine, seçim görevi tebliğ edilen yedek memur üyelerin görev detayları şu şekildedir?

Yedek memur üyeler seçimde pasif görevlendirmeler olarak gerçekleşir. Seçim günü diğer asil üyeler, "sandık kurulu başkanı, sandık kurulu üyelerinden" her hangi birinin görev yerine gelmediği zaman, yedek memur üye bu kişilerin yerine geçer ve kendileri için hazırlanan görev yerlerine giderler. 
 

Eğer görev seçimden önce aktif hale gelirse okula resmi yazı ile bildirilecektir, Seçim günü aktif hale gelirse telefonla aranıp özel araç ile kendi seçmen kaydımızın olduğu sandıkta oyunuzu kullandırıldıktan sonra, yedek memur üyeliği görevi verilen sandığa götürüleceksiniz. Bunun dışında göreviniz pasif olduğu sürece normal seçmensiniz. 
 

Yedek Memur Üye Eğitimlere Katılacak mı?
Yedek memur üyeler, eğitim almayacak. Yedek memur üyeler Görev Aktifleşse bile Yedek memur üye her şekilde kendi sandığında oyunu kullanacaktır.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al