Okul Denetimleri Ne Zaman Başlayacak?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Okul denetimlerinin başlamasını konu alan resmi yazı, MEB tarafından yayınlandı. 
2022-2023 Eğitim öğretim yılında okullarda denetimler başlayacak. Milli Eğitim Bakanlığı teftiş kurulu başkanlığından yapılan açıklamaya göre, yeni eğitim öğretim yılında okul denetimleri resmi olarak başlayacak.

 

2022-2023 Eğitim öğretim yılının sorunsuz başlaması ve verimli bir şekilde devam etmesi amacıyla 81 ilde bulunan resmi okullarda eğitim-öğretim yılı hazırlık çalışmaları il milli eğitim müdürlükleri tarafından mahallinde denetlenecek ve gerekli rehberlik yapılarak eksiklikler giderilecektir.

 2022-2023 eğitim öğretim yılı hazırlık çalışmalarının denetimi ve rehberliği ile ilgili olarak;


 
1- Olası eksikliklerin giderilmesi amacıyla yapılacak denetim ve rehberlik çalışmaları 81 ilimizde bulunan tüm resmi okulları kapsayacaktır. Denetim ve rehberlik çalışmaları,  04.07.2022 tarihinde başlayacak ve 09.09.2022 tarihinde tamamlanacaktır. 

2- Denetim ve rehberlik çalışmalarında koordinasyon eğitim müfettişleri başkanlığı, eğitim müfettişi bulunmayan illerde ise il milli eğitim müdürünün görevlendireceği müdür yardımcısı veya şube müdürü tarafından sağlanacaktır. Denetim ve rehberlik çalışmaları il milli eğitim müdürlüklerince görevlendirilecek eğitim müfettişleri, il milli eğitim müdür yardımcıları, şube müdürleri veya diğer personel tarafından bizzat mahallinde yürütülecektir. 

3- Eğitim öğretim yılı hazırlık çalışmaları  Teftiş Kurulu Başkanlığınca hazırlanan ve ekte yer alan kontrol listesine (Ek-1) göre denetlenecektir. Yapılan tespitlere göre gerekli rehberlik yapılarak eksikliklerin giderilmesi sağlanacaktır.

4- Okulların eğitim öğretime hazırlık durumu kapsamında yapılacak rehberlik ve denetim  çalışmaları öncesinde, rehberlik ve denetim çalışmalarını yürütecek personele çalışmalarında izlenecek yol, yöntem, kullanılacak evrak ve dokümana ait bilgilendirme il milli eğitim müdürlüklerince yapılacaktır. 


 
5- Okulların eğitim öğretime hazırlık durumu kapsamında yapılacak rehberlik ve denetim çalışmalarında kullanılacak veriler Ek-1 kontrol listesine göre toplanarak, Ek-2 ilçe icmali  ve Ek-3 il icmali formlarında  birleştirilecektir. Ek-3 il icmali resmi yazı ekinde excel formatında  15.09.2022 tarihi mesai bitimine kadar Başkanlığımıza gönderilecektir. 

6-Tereddüt edilen hususlarda, il milli eğitim müdürlüğünce koordinasyonu sağlamakla görevlendirilen eğitim müfettişi, müdür yardımcısı veya şube müdürü tarafından Başkanlığımızın 0 312 413 16 65 numaralı telefon hattı aranarak bilgi alınabilecektir.

Bilgi ve gereğini rica eder, başarılar dilerim.

Metin ÇAKIR

Teftiş Kurulu Başkanı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

#Uzman öğretmenlik #Telegram #Başöğretmenlik #Deneme sınavı #Çalışma kağıdı #Soru cevap #Örnek sorular #Meb #Öğretmen #Uzman öğretmenlik soruları #Başöğretmenlik sorular #UZMAN ÖĞRETMENLİK DENEME #Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Ölçme Ve Değerlendirme Soru Föyleri – Denemeleri #Öğrenme Ve Öğretme Süreçleri Mini Denemeler #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF Indir #ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME DENEME VE FÖYLERİ #ÖĞRENME VE ÖĞRETMEN SÜREÇLERİ DENEME VE FÖYLERİ #Uzman Öğretmenlik 12. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 11. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 10. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 9. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 8. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 7. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 6. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 5. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı