Öğretmenler Neden İdareci Olmak İster?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Öğretmenler neden idareci olmak istiyor? Öğretmenlerin idareci olma nedeni nedir? İdarecilik, öğretmenlikten daha mı rahat bir meslek? İdareci olma nedenleri nelerdir? Öğretmenlerin idareci olma nedenleri nelerdir? Bir öğretmen neden idareci olmak ister?
 

Bazı öğretmenler, idareci olmak ister. Peki idarecilik öğretmenlikten daha mı rahat?
 

Eğitimin en temel taşı, öğretmenlerdir. Öğretmenlerin bir çoğu, mesleklerinde ilerlemek adına, okul yöneticiliğini tercih etmektedirler. İdarecilik ise eğitim sistemine çok daha geniş çerçeveden katkıda bulunma imkanını sağlar. Maddi olarak da çok daha fazla kazancı elde etmeye yarar.

Öğretmenler Neden İdareci Olmak İster İşte Sebepler
 

Öğretmenlik eğitim sisteminde bulunan en temel taştır. Çoğu öğretmen kariyerinde ilerlemek ister bunun için idareci olma hedefini belirler. İdarecilik ise eğitim sistemine çok daha geniş çerçeveden katkıda bulunma imkanını sağlar. Maddi olarak da çok daha fazla kazancı elde etmeye yarar.

Okul idareciliğinde sadece ve sadece bir tek engel aşılırsa mükemmel bir konumdur. Müdürün iletişimi pozitif olursa , kin nefret çekememezlik olmazsa emekli olana kadar müdür olarak görev yapılabilir. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al