Okul Başlamadan Önce Yapılması Gereken Şeyler?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Kate Humphrey tarafından

Her zaman yaz çok çabuk geçiyor gibi görünüyor; neredeyse ağustos ayının sonu olduğuna ve okulun yakında tekrar açılacağına inanmak zor. Bir öğretmen olarak, yılın başında temelinizi bulmanız biraz zaman alabilir, bu nedenle, koşmaya başlamak için, okula hazırlanmak için yapabileceğiniz, size enerji verecek ve size yardımcı olacak bazı etkinlikler hakkında beyin fırtınası yaptık. bu yılı şimdiye kadarkilerin en iyisi yapın.

Kişisel Öğretim Hedeflerini ve Niyetlerini Belirleyin

Her okul yılı başlamadan önce, gelecek yıl boyunca neyi başarmak ya da kazanmak istediğinizi düşünmek için biraz zaman ayırın. Öğrencilerle bire bir çalışmak, meslektaşlarınızla daha fazla işbirliği yapmak veya belirli bir müfredat hakkındaki bilginizi güçlendirmek istiyorsanız, niyet oluşturmak, hedeflerinizi özetlemenin harika bir yoludur. Gelecekte iş aramanın olacağını düşünüyor musunuz? Sohbeti başlatmak için EA ile iletişime geçin.

Odanızı Hazırlayın

Sınıfınızı önceden organize etmek, yeni proje fikirlerine ilham verebilir ve hem öğrenciler hem de öğretmenler hem işlevsel hem de arkadaş canlısı bir ortama girmeyi sevdiği için sizi doğru zihniyete ulaştırabilir. Sınıfınızı dekore ederken ilham verecek ve yaratıcılığı ateşleyecek temaları hedefleyin.

Diğer Öğretmenlerle Bağlantı Kurun

Meslektaşlarınıza ulaşın! İş arkadaşlarınızla ilişkileri güçlendirmek veya yeni arkadaşlıklar kurmak, yeni yıl için heyecanlanmanın harika bir yoludur. Eğlenceli sınıf etkinlikleri hakkında beyin fırtınası yapabilir, disiplinler arası projeler geliştirebilir ve tavsiye ararken başvurabileceğiniz destekleyici bir kulağınız olabilir.

Okul Zaman Rutininize Geri Dönmeye Başlayın

Yaz tatili sırasında günlük rutininizin dışına çıkmak çok kolaydır. Vücudunuzun belirli saatlerde uyumaya ve kalkmaya alışmasını sağlamak için ilk gününüzden birkaç hafta önce bir program belirlemenizi öneririz. Bu yeni rutinleri önceden oluşturmak hem zihinsel hem de fiziksel olarak hazırlanmanıza yardımcı olabilir.

İş/Yaşam Dengesi için Zaman Ayırın

İş ve kişisel zaman arasında doğru dengeyi bulmak, özellikle öğretmen hazırlık süresinin okul gününün dışındaki saatlere yayılmasıyla, genellikle göz ardı edilen zorlu bir görev olabilir. Yazın bu son günlerinde, kendinize, arkadaşlarınıza ve ailenize her hafta (veya her gün!) zaman ayırmak, kendinize kişisel zamanın ve zihinsel sağlığın önemli olduğunu hatırlatmanın harika bir yoludur.

Yönetim Planı Oluşturun

Öğrencileri disipline etmek, hiçbir eğitimcinin öğretimin en sevdiği yanı olmasa da, bu önemli bir şeydir. Okulun ilk günü için bir sınıf yönetim planı hazırlamak, yıl için eğlenceli ama saygılı bir hava oluşturmanıza yardımcı olabilir ve gelecekte size yardımcı olacaktır. Burada daha fazla fikir bulabilirsiniz .

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz