MEB ve YÖK İNCİR AĞACI DİKMEYE DEVAM EDİYOR

MEB ve YÖK İNCİR AĞACI DİKMEYE DEVAM EDİYOR
MEB ve YÖK, Bu milletin geleceğini, istikbalini ve istiklalini yok etmeye; Milletin evlatlarının geleceğine incir ağacı dikmeye devam ediyor. On iki yıl boyunca hiç bir vasıf, beceri, düşünme, araştırma, üretime dönük bir beceri kazandırmıyor.  Yaptığı saçma sapan sınavın dışında, hayatta hiç bir işine yaramayan kuru ezber bilgilerle meşgul edip, mezun etmeye devam ediyor. On iki yıllık zorunlu esaretin sonunda yaptığı bir sınav safsatasıyla geleceğimizin teminatı gençlerimize; siz işe yaramazsınız, sizden adam olmaz, on sekiz yaşın sonunda varın ne haliniz varsa görün demeye devam  ediyor.
2021 Üniversite sınavına 2.600.000' in üzerinde öğrenci girdi. Bu öğrencilerin tam 500.000'i sıfır çekmiş. Bunun ne anlama geldiğini düşünebiliyor musunuz? Bu durumun vahameti; şu anda cayır cayır yanan ormanlarımızdan daha acı, daha elem verici.
On iki yıl boyunca sözde verdiğin eğitimde, on iki yıl boyunca meşgul ettiğin 500.000 öğrencine; yine senin yaptığın sınavda bir soruyu doğru cevaplandıracak kadar bilgi öğretememişsin. O zaman bu kadar genci; 12 yıl boyunca size üniversite kazandıracağım diye niye yalan söylediniz? Neden 12 yıl boş hayaller peşinde koşturdunuz? 12 yılın sonunda da hiç utanmadan, sıkılmadan; 12 yılını çaldığın 500.000 gence sizden adam olmaz diyorsunuz.
 Bunun sorumlusu, sorumluları kim, kimler? Bu facianın hesabını verecek, biz ne yapıyoruz, biz bu milletin geleceğini neden karartıyoruz diyecek aklıselim, sağ duyulu bir Allah'ın kulu yok mu? Çıkmayacak mı? Tıpkı ormanlarımız gibi gençliğimiz de yanıp kül olmaya devam edecek mi?
Bu iş orman yangınına benzemez. Yanan ormanlar yerine gelir, ama heba edilen gençliğin faturası çok çok ağır olur. Karşına; ayyaş, berdoş, mafya, uyuşturucu bağımlısı, haydut olarak çıkar da millet olarak altında kalır eziliriz. 
Bu 500 bin genç sıfır çekenler. Pratikte hiç bir şey ifade etmeyen ya o sözde barajı aşanların sayısı ne kadar? 
— Devamı gelecek—
31.07.2021
Mustafa TAHSİN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol