Küçük Kız Öğretmenine Verdiği Kağıtla Annesinin Hayatını Kurtardı

Aile içi şiddet maalesef neredeyse her ülkede ve birçok aile içinde yaşanmaktadır. Aile içi şiddet sırasında en çok çocuklar ve kadınlar o evde işkenceye varan olaylar yaşamaktadır

Ev, çocukların en güvende olduğu yer olmalı. Yetişkinler için de aynı şey geçerli. Ancak maalesef aile içi şiddet giderek artıyor. Gerek çocuklarına şiddet gösteren babalar gerekse de çocuklarını istismar eden ailelere rastlıyoruz.

Bir çocuğa evde şiddet gösteriliyorsa bunu ilk farkedecek kişi öğretmenlerdir. Az sonra okuyacağınız hikâyedeki öğretmen, 11 yaşındaki öğrencisi kendisine bir mektup bırakana dek durumun farkına varamadı. Mektubu küçük kızın annesi yazmıştı.
Olay geçtiğimiz kasım ayında ABD’nin Louisiana eyaletinde gerçekleşti. 27 yaşındaki bir adam, kız arkadaşı ve 11 yaşındaki kızını zorla evde tutuyordu. CNN’in aktardığına göre yine bu adam çocuğu bile okula zorla yolluyormuş.


 
Acılı anne dikkatlice düşündükten sonra kızının öğretmenine bir mektup yazdı ve kızından bunu öğretmenine iletmesini söyledi. Plan işe yaradı.

Mektupta yazanlar net değildi. Kesin olan bir şey varsa o da annenin yardıma ihtiyacı olduğuydu. Anne ne evden çıkabiliyor ne de bir yere telefon edebiliyordu. East Feliciana İlkokulu öğretmeni mektubu okuduktan sonra kızı yanına aldı ve hemen polise durumu anlattı.

İhbar sonrası polis hemen olay yerine vardı. Adam, kadını sessiz kalması için tembihlemişti ve polis evden eli boş döndü.

Ancak polis işi burada bırakmadı. Hemen arama emri çıkartarak eve geri döndüler. Eve girdiklerinde adamın banyoda saklandığını tespit ettiler. Küçük kıza ve kız arkadaşına gösterdiği şiddeti polise gösteremedi. Anne fiziksel olarak hasar görmemişti. Ancak psikolojisi o kadar bozulmuştu ki evden dışarıya adım atmakta güçlük çekiyordu. Adam gözaltına alındıktan sonra anne evden ayrıldı ve küçük kızıyla buluştu.
Adam şu anda gözaltında ve istismar suçundan yargılanacak.
Anne iyi ki de böyle harika bir plan yapmış. Yoksa hikâyenin sonu nasıl biterdi hepiniz tahmin edebilirsiniz. Mektup, kadının sessiz yardım çığlığıydı. Etrafınızda istismara veya şiddete maruz kalan çocuk veya kadınlar görürseniz polise bildirmeyi ihmal etmeyin. Sessiz kalırsak bu tür olaylar artar. Konu hakkında insanların daha bilinçli olmasını sağlayın.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol