Her Yatağın Altına Mutlaka Bir Sabun Koyun: Nedeni Sizi Şoke Edecek

Eskiden lavabonun yanı başında dururlardı. Sıvı sabunlara olan ilginin artmasından sonra kimse sabun kullanmamaya başladı.

Aslında sabun daha iyi. Sıvısıyla karşılaştırınca nedenini daha iyi anlıyorsunuz.

Katı sabunun faydalarını okuyun ve yararlı bulursanız arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.

Böcek ısırıkları


Böcek ısırıkları can yakıcı olabiliyor. Neyse ki evde bulunan malzemelerle acıyı azaltabiliyorsunuz. Böceğin ısırdığı yeri ıslak sabunla ovalayın. Acının azaldığını hissedeceksiniz.

Kokusu

Çiçekler ve mumlar güzel koksa da onların çok daha iyi bir alternatifi var. Basitçe, koku olan yere sabun bırakabilirsiniz. Tek yapmanız gereken dolabınıza ya da nereye koymak istiyorsanız sabunun etrafını sarmak.

REM uykusu davranış bozukluğu
Huzursuz bacak sendromu aslında REM uykusu davranış bozukluğunun bir belirtisidir ve dünya çapında milyonlarca kişiyi etkiler. Uykunuzda bacaklarınızın sürekli hareket etmesini önlemek için çarşafınızın altına sabun yerleştirmeniz yeterli. Kulağa tuhaf gelse de deneyenler işe yaradığını söylüyor.Bahçede

Bahçenizdeki zararlı böceklerden kurtulmak için kimyasal kullanmak zorunda değilsiniz. Kokusu ağır olan sabunları rendelermişçesine bahçeye serpmeniz yeterli.

Gözlük temizliği

Gözlük takanlar, cam buğulanmasının ne kadar sinir bozucu olduğunu bilirler. Çoğu da yanlış yöntemleri tercih ederler. Yapılması gereken camın sabunla ovalanması ve ardından da temiz ve kuru bezle temizlenmesi. Aynı şeyi banyo aynaları için de yapabilirsiniz.

Fermuar

Sıkışan fermuarlar can sıkıyor. Bunun da önüne sabunla geçmek mümkün. Sıkı fermuarları kolayca açmak için sıkışan yerine önüne ve arkasına sabun sürtmeniz yeterli.

Ayakkabı yumuşatma


En çok para harcadığımız şeylerden biri de ayakkabılarımız. Yine en can sıkıcı şeylerden biri de ayakkabının ayağınıza vurmasıdır. Peki sabunla bunun önüne geçebileceğinizi biliyor muydunuz? Tek yapmanız gereken ayakkabının iç arka kısmını sabunla sürtmek.

Gördüğünüz gibi katı sabun sıvı sabuna kıyasla daha iyi. Her evde sabun bulunması gerekiyor.

Sabunun bilinmeyen faydalarını öğrenmeleri için yazıyı arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Metin 2 yıl önce

Diz ağrısı için kullanılır. Direkt sabunu dize uygulayın ovarak. Her ağrıyı keser mi bilmem bende çok işe yaradı.