Elbette eğitimdir önceliğimiz lakin olağandışı şartlar yaşamaktayız.

Elbette eğitimdir önceliğimiz lakin olağandışı şartlar yaşamaktayız.

Yaklaşık 1 yıldır yaşadığımız pandemik sürecin üzerimizdeki olumsuz biyolojik ve sosyolojik yansımaları kuraklık tehlikesiyle birleşmek üzere.

Belki yaşadığımız bu sorunlar ve nedenleri konusunda kendimizce belli başlı gerekçelerimiz olabilir.Değişik kişi ve kurumları yaşadığımız zorlukların oluşturucuları,sebep olanları olarak görebiliriz.

Belki de değişik sebep-sonuç sarmalı içinde vakit geçirirken gözden kaçırmış olabileceğimiz başka bir mutlak gerçek vardır!

Aslında sadece ülkemiz genelinde değil, bütün bir insanlık olarak özeleştiri yapmak durumundayız.

Çünkü insanlık olarak, dünya olarak iyiye gitmiyoruz.

Geçmişte yaşamış insanların olumsuz yaşam öykülerinden kaynaklı başlarına gelmiş ceza hükmündeki felaketler kendimize çeki düzen vermemiz gerektiğini aklımıza getiriyor.

Çocuklarımızın eğitim durumları, hayatta kalma mücadelemiz, meslek-iş-çalışma ortamımız hepimiz için kaygı uyandıracak tarzda düşündürücü bir konumdayken, belki de yaşadığımız sıkıntılar gözden uzak tutulan bu gerçekte gizlidir.

Temel önceliğimizin hayatlarımızın devamının sağlanması olduğu bilinciyle sizlerle bu düşüncelerimizi paylaşmak istedik.

Tüm paydaşlarımıza sevgi ve sağlık dileklerimizle...

Alıntı: http://ulubatlihasanilkokulukaracabey.meb.k12.tr/icerikler/normal-sartlarda-degiliz_10589324.html?fbclid=IwAR0Kt49UG5qXPHs53yC4jzsK9BEMqwG0lustb7cQH6UmWGKExw84e4AVNt8

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol