Bir Başarı Hikayesi : Annesinin 80 Lira Verdiği Pazar Parasıyla Spor Salonuna Yazılan Genç Dünya 4. sü oldu

Annesi pazardan alışveriş yapması için verdiği 80 lirayla spor salonuna yazılan Mahmut Koç, pazar parası sayesinde bilek güreşi dalında dünya 4.'sü olmayı başardı

Bu bir dizi hikayesi değil gerçek bir hayat hikayesi. Yokluklar içerisinden büyük bir başarıya uzanan uzun bir yol. 

DENİZLİ / ÇARDAK — Katıldığı müsabakada bilek güreşi dalında dünya 4.'sü olan 19 yaşındaki milli sporcu Mahmut Koç'un yokluk içinde bir yaşam sürdüğü ve annesinin pazar parasını alarak spor salona yazıldığı ortaya çıktı.

Denizli'de, 19 yaşındaki milli sporcu annesinden aldığı pazar alışverişi parasıyla spor salonuna yazıldı. Burada kendini bilek güreşi dalında geliştiren genç sporcu, katıldığı bir müsabakada dünya 4.'sü oldu.

80 LİRAYI ÖDEYEMEDİĞİ İÇİN SALONA GİDEMEDİ

Denizli'nin Çardak ilçesinde yaşayan 19 yaşındaki milli sporcu Mahmut Koç, bilek güreşi dalında elde ettiği başarılarla adından söz ettiriyor. Koç'un elde ettiği başarıların arkasında yatan hikayesi ise duyanları hem şaşırtıyor hem de gururlandırıyor. Genç sporcu, 3 yıl önce kendini geliştirmek için bir spor salonuna yazılmak istedi. Ancak spor salonuna kayıt ücreti olan 80 lirayı ödeyemediği için gidemedi.

ANNESİNDEN PAZAR PARASINI İSTEDİ

Ardından o gün pazar alışverişine giden annesi Nuray Koç'tan para istedi. Anne Koç ise oğlunu kırmayarak pazar parasını kendisine verdi. Annesinin verdiği parayla spor salonuna yazılan genci, antrenörü bilek güreşi yapmaya teşvik etti. O günden sonra kendisini bilek güreşi dalında geliştiren Koç, bugüne kadar elde ettiği pek çok şampiyonluğun yanında Romanya'da katıldığı bir müsabakada ise dünya 4.'sü oldu. Toplam 18 madalyası bulunan milli sporcunun hedefi ise Dünya Şampiyonu olmak.

“HEDEFİM BÜYÜKLERDE DÜNYA ŞAMPİYONU OLMAK"

Romanya'da katıldığı yarışmada 18 kişi arasından 4. olabilmeyi başaran milli sporcu Koç, tek hedefinin Türk Bayrağı'nı en iyi şekilde temsil ederek Dünya Şampiyonluğu kazanmak olduğunu kaydetti. Koç, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Arkadaşlarım spor salonuna gidiyordu, ben de özeniyordum. 3 sene önce benim de fazla param yoktu. Bir şekilde annemin pazar parasını aldım. Daha sonra spor salonuna yazıldım. Başladım, antrenmanlar, yarışmalar derken bugünlere geldik. İlk olarak Denizli'de küçük çaplı bir yarışmaya katıldım. Orada birincilik elde ettim. Ankara'ya Okullararası Türkiye Şampiyonası'na gittim. Orada bir şey yapamadım. Orada başarı elde edemediğim için daha da hırslandım. Daha sonra iki kez Türkiye Şampiyonu oldum. Daha sonra Avrupa, Dünya derken, dünya 4.'sü oldum. Şu an hedefim büyüklerde Dünya Şampiyonu olmak."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol