ATATÜRK VE CUMHURİYET DÜŞMANI OLAN MEB YÖNETİCİSİNİ YARGIYA TAŞIYORUZ!

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Hükümete yakın Eğitim Bir-Sen Şube Sekreteri ve Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü'nde Şube Müdürü Ertuğrul Yıldız, 10 Kasım'da skandal bir paylaşımda bulunmuş, tüm Cumhuriyet aşıklarının tepkisini çekmiştir. Yıldız, bu skandal paylaşımında10 Kasım'da yapılan paylaşımları kastederek, İngiliz destekli Teâli-î İslâm Cemiyeti kurucusu ve Milli Mücadele karşıtı, vatana ihanetten idam edilen İskilipli Atıf'ın kemiklerinin sızlatıldığını savunmuştur.

Hiç kuşkusuz mesajında "Bugün, Eksen kaymasının Nirvanaya ulaştığı bir gün...!!! Bazı arkadaşlarımızın paylaşımlarının, İskilipli Atıf hocanın ve bir çok islam aliminin mezarda kemiklerini sızlattığını görüyor gibiyim... Yazık çok yazık..." ifadelerini kullanan bu şahsa, bu sözleri söyleme cüretini veren yine haketmeden oturduğu o koltuğu ona sağlayanla aynı adrestir.

İktidara yakın olduğu için tüm Bakanlık ve okul yöneticilerinin yüzde 80'i üyeleri arasından seçilen yandaş sendika da bu hadsiz üyesini kınamamış, susarak onaylamış bulunmaktadır.

Ne mutlu ki bu çarpık zihniyete en büyük cevap, halkın 10 Kasım'da Ata'sı için kenetlenmesi olmuştur. Ancak Eğitim-İş olarak bu cevapla yetinmeyeceğimizi, şahıs hakkında derhal suç duyurusunda bulunacağımızı ilan ediyoruz. Yaşadığı ülkenin nasıl ve ne fedakarlıklarla kurulduğunu bile idrak edememiş bu şahsı nefretle kınıyor, her fırsatta "çağdaşlığı" dert ettiğini iddia eden MEB'i bu çağdışı yöneticilerden kurtulmaya davet ediyoruz. 

Orhan YILDIRIM - Genel Başkan 

                                                                                                      

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol