Annenin Yaptığı Dahice Yöntem Çocuğunun Kaçırılmasını Engelledi


Çocuk kaçırmaları bir hayli fazla yaşanan bir zamanda yaşıyoruz. Dışarı çıktığınızda Çocuklarınızın elini bırakmak neredeyse imkansız hale gelmiş durumda. Bu tarz bir durum herkesin başına gelebilecek korkunç neticeleri olan bir durum. Çocuklarınızı gözünüzün önünden bir saniye dahi ayırmayın. Kötü niyetli insanlara sakın geçit vermeyin.
Bu hikayedeki annenin zekice yaptığı olay sayesinde, çocuğunun kaçırılmasının önüne geçti. Bu yöntemi sizde deneyebilir ve çocuğunuzu kötü insanlardan koruyabilirsiniz

Bütün anne ve babanın en büyük korkularından biri olsa gerek. Anne ve 11 yaşındaki akıllı oğlu bu tehlikeyi kıl payı atlattı. 11 yaşındaki William bisiklet sürerken bir yabancı onu durdurdu. Adam, çocuğa annesinin bir kaza geçirdiğini ve hastaneye kaldırıldığını söyledi. William, durumdan şüphelendi. Hemen aklına bir zamanlar annesinin ona tembih ettiği parola yöntemi geldi. Annesi zamanında William’a, eğer birisi onu bir yere götürmek isterse, o kişiye parolayı sorması gerektiğini tembihledi. Parolayı soran William, adam parolayı bilemeyince oradan uzaklaştı ve olası bir trajediden kurtuldu. William yerel haber kanalı na yaptığı açıklamada, “Parolayı bilemeyince suratında değişik bir ifade belirdi ve işte o an yalan söylediğini anladım. Çok korktum. Hemen bisikletime atlayıp oradan hızlıca uzaklaştım” dedi. William ve annesinin izlediği muhteşem yöntem internette en çok okunanlar arasına girdi. Dünyanın her yerinde her gün benzer olaylarla karşılaşılıyor. Bu anne ve oğlunun yaptığı yöntem ile sizler de çocuklarınızı yabancılardan koruyabilirsiniz.


 
William ve şüpheli şahıs İsveç’in Östersund adlı küçük yerleşim biriminde cuma günü karşılaştılar.


 
Yerel haber kanalıyla yaptığı röportajda William “Şapkasını çıkardı ve hemen önümde durdu. Annemin kaza geçirdiğini ve hastaneye kaldırıldığını öyledi. Son olarak kendisiyle gelmemi söyledi.” dedi.

Anne ve oğlun yaptıkları ortak planla şüpheli şahsın yalanı ortaya çıktı.

Anne ise, “Gazetede, benzer durumla karşılaşan bir annenin yaptıkları aklıma geldi. Anne, oğluna eğer yabancı birisi onu bir yere götürmek isterse, yabancıya parolayı sorması gerektiğini tembih etmişti. Görünene göre bu yöntem çok ama çok işe yaradı.” dedi.

Hiçbir ebeveyn başlarına böyle bir olayın gelebileceğini aklından geçirmek istemese de, çocuğunuzu yabancılardan korumak için bu yöntem oldukça yararlı. Haber ve yazıdan bütün ebeveynlerin ders çıkarması gerekiyor. Lütfen yazıyı onlarla paylaşarak olası bir trajediyi önlemekte ailelere yardımcı olun.

Alıntı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol