Uzman ve Başöğretmenlik Puanları Nasıl Hesaplanacak?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Son zamanlarda öğretmenlerin çoğunluğu, uzman ve başöğretmenlik sınavları için hazırlıklarını tamamlamaya çalışmaktalar.
Uzman ve başöğretmenlik sınavı için hazırlanan öğretmenler, Kasım ayında yapılacak sınav baraj puanıyla ilgili detayları merak etmekteler.
Peki uzman ve başöğretmenlik sınav baraj puanı nasıl hesaplanacak? Uzman ve başöğretmenlik sınav puanı neye göre hesaplanacak? 70 Puan alamayanlar uzman öğretmen olamayacak mı?
Sınavdan 70 ve üzerinde puan alma şartı var. Sınav Puanları hesaplamada; Mutlak Değerlendirme mi yoksa Bağıl Değerlendirme mi esas alınacak?

Uzman ve başöğretmenlik sınav puanı hesaplaması: " Sınavda 100 soru sorulacak. Her sorunun doğru cevabı 1 puan.
70 doğru=70 puan
Yanlış, doğruyu götürmeyecek" şeklinde yapılması muhtemeldir. 
Bu konuya ilişkin henüz detaylı bir bilgi paylaşılmadı, önümüzdeki günlerde sınava ilişkin detaylar MEB tarafından paylaşılacaktır. 

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

#Uzman öğretmenlik #Telegram #Başöğretmenlik #Deneme sınavı #Çalışma kağıdı #Soru cevap #Örnek sorular #Meb #Öğretmen #Uzman öğretmenlik soruları #Başöğretmenlik sorular #UZMAN ÖĞRETMENLİK DENEME #Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Ölçme Ve Değerlendirme Soru Föyleri – Denemeleri #Öğrenme Ve Öğretme Süreçleri Mini Denemeler #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF Indir #ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME DENEME VE FÖYLERİ #ÖĞRENME VE ÖĞRETMEN SÜREÇLERİ DENEME VE FÖYLERİ #Uzman Öğretmenlik 12. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 11. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 10. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 9. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 8. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 7. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 6. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 5. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı