Uzman Öğretmenlik Tazminatı Emeklilikte Ödeniyor mu?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Uzman ve başöğretmenlik tazminatları, emekli olanlara da ödeniyor mu? Emekli olan uzman öğretmenlere, tazminat verilmeye devam ediyor mu? Uzman öğretmenlik tazminatı, emeklilikte ödeniyor mu? Uzman ve başöğretmenlik tazminatları emeklilere ödeniyor mu? Uzman ve başöğretmenlik tazminatı, emekli olanlara da veriliyor mu?
Geçtiğimiz yaz öğretmenlere, uzman ve başöğretmenlik unvanları verilmiş, unvan sahibi olan öğretmenlerin maaşlarında artış yaşanmıştı.

Peki bu maaş farkları, emeklilikte de geçerli oluyor mu?

5434 e tabi memurlar emeklilikleri görev aylıkları üzerinden hesaplanmaz.

5434 e tabi memurların emekli aylıklarının hesaplanmasında 5434 sayılı Kanun hükümleri esas alınır ve bu işlemde görev aylıklarının önemi olmaz, görev aylıkları görevleri süresince yapılan bir ödeme şeklinde kalır ve aylık ve ikramiye tutarını etkilemez.

Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik tazminatları emeklilikte ödenmiyor. Emekli olmak isteyen ama tazminat tutarlarından dolayı maddi kayıp yaşamamak adına emekli olmayan/olamayan öğretmenler var. Tazminat tutarlarının emeklilik için sayılması ve tüm öğretmenleri kapsayacak şekilde düzenlenmesi gerekmektedir.

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol