Okullarda Yapılan Kurslar Uzman Öğretmenlikte Geçerli mi?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Okullarda açılan kurslara katılım sağlayan öğretmenler, uzman öğretmenlik için gereken şartları sağlıyor mu?
 

DYK-İYEP-Hizmet içi eğitim  gibi okullarda açılan kulüpler, uzman öğretmenlik için yeterli sayılır mı? 

Uzman öğretmenlikle ilgili kılavuz yayınlandıktan sonra, sınava girecek olan öğretmenler gerekli belgelerin ve şartların neler olduğu araştırmasını yapmaya başladı.

Özellikle okullarda yapılan DYK-İYEP ve hizmet içi eğitimleri neredeyse yapmayan öğretmen yoktur sanırım. 

Yukarıda saydığımız kurslar uzman öğretmenlik için istenen eğitimlerde geçerli sayılacaktır.

Hizmet içi eğitimleri, Araştırma ve Geliştirme Madde 4'de belirtilmektedir.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner13

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz