20 Yıl Uzman Öğretmenlik Yapan mı Başöğretmen Olacak?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Kaç yıl görev yapan uzman öğretmen olacak? Kaç yıldır görev yapan öğretmenler, Kasım ayında başöğretmenlik sınavına girecek? Kaç yıldır uzman olan öğretmenler başöğretmen olabilecek? Başöğretmen olmak için kaç yıldır uzman öğretmenlik yapmak gerek? Başöğretmen olabilmek için kaç yıldır uzman öğretmenlik yapılması gerekiyor?
Uzun Yıllardan sonra geçtiğimiz sene, uzman ve başöğretmenlik sınavı tekrar yapılmıştı. Sınava giren, sınavda başarılı olanlar, uzman ve başöğretmenlik unvanı almışlardır.
Uzman ve başöğretmenlik unvanı almayan öğretmenler, sınavın her sene tekrar edilip edilmeyeceği, uzman öğretmen olmak için 10 yıl görev yapmış şartının devam edip etmeyeceğine dair sorulara yanıtlar aramakta. Uzman ve başöğretmenlik sınavına ilişkin detaylar haberimizde
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, katıldığı canlı yayında uzman ve başöğretmenlik sınavına ilişkin detayları açıkladı.

Bakan Özer, "20 yıl ve üstü görevi olan uzman öğretmenler, başöğretmen olacak" açıklamasını yaptı.

Uzman ve başöğretmenlik sınavları her sene yapılacak mı?

Bakan Mahmut Özer'in uzman ve başöğretmenliğe ilişkin yaptığı açıklama şu şekilde?

Uzman ve Başöğretmenlik sınav süreci önümüzdeki hafta yani18 Mayıs itibariyle  başlıyor
Uzman ve Başöğretmenlik sistemine de değinen Özer,  "Yaklaşık 583 bin öğretmenimiz bu haktan yararlandı, öğretmenlerin yaklaşık yüzde 99'u sınava girdi, yüzde 97'si başarılı oldu ve 583 bin öğretmenimiz uzman öğretmen veya başöğretmen olarak özlük haklarında iyileşme sağladılar. Eğitim süreçlerinden geçtiler. Daha önceden de açıkladığınız gibi her yıl bu sınavlar tekrarlanacak. Takvim belli oldu; 18 Mayıs tarihi itibarıyla süreç başlıyor. 30 Mayıs-9 Haziran tarihleri arasında başvuruları alacağız. 17 Temmuz - 8 Eylül tarihleri arasında onların eğitimleri olacak. 19 Kasım tarihi itibarıyla da sınavı yapacağız ve sonuçları da 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde açıklayacağız." açıklamasında bulundu.
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

backlink Spor haberleri fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak