Uzaktan Eğitim Öğretmen Faaliyet Raporu

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

YAPILAN FAALİYETLERE YÖNELİK ÇALIŞMA RAPORU

Uzaktan eğitim sürecinde 3.sınıf zümre öğretmenleri arasında işbirliği yapılmıştır. Bu işbirliği sürecinde gerek EBA, gerek EBA TV, gerek diğer medya iletişim araçlarından öğrencilerle iletişimlerde birlikte hareket edilmiştir.
Tüm öğrencilerimize EBA şifreleri verilmiştir. Nasıl giriş yapacakları ile ilgili olarak tüm velilerle birebir görüşmeler yapılmış olup zaman zaman şifre sorunu yaşayan öğrencilerimize tek kullanımlık şifreleri EBA üzerinden tekrar verilmiştir.
Uzaktan eğitim sürecinde sınıfımdaki öğrenci ve velilerin katılımı ile WhatsApp grupları oluşturulmuş, faydalı içeriklerin paylaşımı ile düzenli bilgi alışverişi yapılmış, sürekli iletişim kurulmuştur.
http://www.eba.gov.tr/
https://www.youtube.com/channel/UC2I43M1ZBDbDuiJoYMxj3Xg/featured(ebaders-youtube) gibi bakanlığın internet adresleri üzerinden çalışmalar gönderilmiştir.
MEB ve TRT iş birliği ile hazır hale getirilen EBA TV frekans/kanal bilgileri ile ders programları velilerimiz ve öğrencilerimiz ile düzenli olarak paylaşılmıştır.
Öğrenci ve velilerimize EBA kullanım simülasyonları ile EBA platformuna giriş yapma, sayfam ve dersler alanını kullanma, ileti paylaşma vb. konularda bilgilendirme çalışmaları yapıldı.
“Türkiye´nin tüm GSM Operatörlerinden Türkiye´nin Eğitim İçeriklerine Erişim Desteği İş Birliği Protokolü” kapsamında EBA içeriklerine ücretsiz erişim sağlayabileceklere dair bilgiler ile kampanyadan yararlanabilmek için yapılması gerekenler 3. sınıfların velilerine fotoğraf yolu ile bildirilmiştir.
Öğrenci velilerine uzaktan eğitim ile ilgili EBA Tv’ de yayınlanacak “Bizden” adlı veli kuşağının her akşam saat 20.00’ de başlayacağı, ilk yayında Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya SELÇUK’ un velilere açıklamalarda bulunacağı bilgisi verilmiştir.
Her gün öğrencilerime TRT kanallarında ve EBA’da yayınlanan derslerle ilgili Whatsapp üzerinden soru-cevap, konu anlatımı gibi çalışmalar yapılmıştır.
Her gün öğrencilerime TRT kanallarında ve EBA’da yayınlanan derslerle ilgili ders kitapları ve alternatif kaynaklar üzerinden ödevlendirme yapılmıştır.

EBA TV’de işlenen konuların tekrarı ve pekiştirilmesi amacıyla “Eğitim Bilişim Ağı (EBA)” üzerinden öğrencilere çalışmalar, ödevler, sorular gönderilmiştir.
Veli ve öğrencilerimle her daim iletişim içerisinde olarak kişisel, eğitsel ve mesleki rehberlik çalışmaları yapılmıştır. Okul idaresinin iletişim guruplarında paylaşılmasını istediği tüm bilgilendirmeler zamanında yapılmıştır.
Öğrenci velileri evde yapılan çalışmaları fotoğraf veya video olarak öğretmene ulaştırmışlardır.
Tüm Türkiye ile eş zamanlı olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı etkinliklerini öğrencilerimiz aileleri ile birlikte evlerinden, balkonlarından katılmışlar, görselleri ve videoları okul idaresi ile paylaşılmıştır.


KARŞILAŞILAN GÜÇLÜKLER

Öğrencilerimizin büyük çoğunluğunun ev interneti olmadığından velilerine ait cep telefonlarından EBA ya bağlanmaya çalıştıklarından EBA iletişim ağından yararlanma çok yetersiz kalmıştır.
Öğrencilerimizin büyük çoğunluğunun bilgisayar veya tableti olmadığı tesbit edilmiştir.
Köylerden gelen öğrencilerimizin bulundukları yerleşim yerlerinden GSM internet ulaşımı imkânlarının olmadığı gözlenmiştir.
EBA üzerinden Canlı Ders bağlantısına katılımın ¼ oranında olduğu görülmüştür. Yukarıdaki imkânsızlıklara bir de EBA Canlı Derslerin ücrete tabi olması katılımı çok azaltmış olduğu görülmüştür. Bağlanabilen öğrencilerle iletişimde yaşanan aksaklıklardan ötürü bazen görüntü, bazen ses iletişimi sağlanamamıştır.
Okul zamanı düzenli olarak sabah erken kalkmaya alışmış olan öğrencilerimizin evde kaldıkları süreçte uyku düzensizlikleri nedeniyle sabah 8.00-09.00 arası dersler verimsiz geçmiştir.
Kaynak:egitimhane.com

Anahtar Kelimeler:
Ilkokul 1Pandemi Online Eğitim RaporuPandemi Uzaktan Eğitim RaporuPANDEMİEBA Öğretmen Uzaktan Eğitim Faaliyet Raporu ÖrneğiIhlLiseOrtaokul432EBA Öğretmen Uzaktan Eğitim Faaliyet Raporu Örneği (Pandemi) Ilkokul 1öğretmen GörüşleriEba Canlı Ders Raporu Nasıl ALINIRUzaktan Eğitim Gelişim Raporu Örnekleri4. Sınıf Uzaktan Eğitim RaporuUzaktan Eğitim RaporuUzaktan Eğitim Raporu - Egitimhane.Uzaktan Eğitim Faaliyet Raporu ÖrneğiBilişim Teknolojileri Uzaktan Eğitim Faaliyet RaporuUzaktan Eğitim Form Ve Değerlendirme RaporUzaktan Eğitim Form Ve Değerlendirme Raporları2021 Öğretmenlere Örnek EBA Uzaktan Eğitim Faaliyet Raporları4. Sınıf Uzaktan Eğitim Faaliyet RaporuİHL Uzaktan Eğitim Faaliyetlerinin Değerlendirilmesi Rapor1. Sınıf Uzaktan Eğitim Faaliyet Raporu Için1. Sınıf Uzaktan Eğitim Faaliyet Raporu3. Sınıf Uzaktan Eğitim Eba Raporu2. Sınıf Uzaktan Eğitim Faaliyet Raporu2. Sınıf Uzaktan Eğitim Faaliyet Raporu Için1. Sınıf Uzaktan Eğitim Tüm Haftaların Raporuİlkokul Uzaktan Eğitim Sürecinde Yapılan Faaliyetlere Yönelik Çalışma Raporu 2İlkokul Uzaktan Eğitim Sürecinde Yapılan Faaliyetlere Yönelik Çalışma RaporuUzaktan Eğitim Sürecinde Yapılan Faaliyetlere Yönelik Çalışma RaporuUzaktan Eğitim (Eba) Faaliyet RaporuÖzel Eğitim Sınıfı ( Ortaokul ) Uzaktan Eğitim RaporuLise Uzaktan Eğitim Faaliyet RaporuFaaliyet RaporlarıÖğretmenlere Örnek EBA Uzaktan EğitimEBA Uzaktan Eğitim Faaliyet RaporuEBA Uzaktan Eğitim Faaliyet RaporlarıÖğretmenlere Örnek EBA Uzaktan Eğitim Faaliyet RaporlarıUzaktan EğitimÖğretmen Faaliyet RaporuYAPILAN FAALİYETLERE YÖNELİK ÇALIŞMA RAPORUKARŞILAŞILAN GÜÇLÜKLERUzaktan Eğitim Öğretmen Faaliyet Raporu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al