Ücretli Öğretmenlere İlk Hafta Ücret Ödenir mi?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Ücretli öğretmenlere, eğitim öğretim yılının başladığı ilk hafta, ücret ödenemez mi? Ücretli öğretmenler okulun ilk haftasında, ücret alamaz mı? Ücretli öğretmenlere ne zaman ek ders ücreti ödenmeye başlar? Ücretli öğretmenlere ücret ödemesi ne zaman yapılır? Detaylar haberimizde
Ülkemizde devlet okullarında, girdikleri ders saati karşılığında ek ders ücreti alan ücretli öğretmenler, göreve başladıkları ilk haftada ücret alıp alamayacakları sorusuna yanıtlar

aramakta. Peki okulun ilk haftası ücret alınır mı?
Yeni eğitim öğretim yılının seminer ve uyum haftası döneminde ücretli öğretmenler ek ders ücreti alamazlar. 

Ücretli öğretmenlerin ücretleri, SGK giriş tarihinden itibaren, maaşının ödenmesi gerekir. SKG girişi başladığı günden itibaren, zorunlu olarak ücret ödemesi gerekir. 

Ücretli Öğretmenlerin Maaşları Ne Zaman Yatar?

Ücretli öğretmen maaşları, kadrolu ve sözleşmeli öğretmenlere göre farklı tarihlerde yatabilmektedir. Ders saati başına ücret alan öğretmenlerin bu ücretleri hak edişlerinin hesaplanması ve hesaplara yatırılması, gecikmelere neden olabilmektedir.

Normal şartlar altında ücretli öğretmenlerin maaş ödemeleri ay başında gerçekleştirilirken, saat hesaplamalarının işlenmesi sarkmalara neden olabilmektedir. Milli Eğitim Müdürlüklerinin maaşları her ayın 1’i ile 15’i arasında hesaplara yatırdığı söylenebilir. Maaşlar hakkında en doğru bilgi İl veya ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri aranarak edinilebilir.


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al