Resmi Tatillerde Ücretli Öğretmenlere Ek Ders Ödenir mi?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Resmi tatil günlerinde, ücretli öğretmenler ek ders ücreti alır mı? Resmi tatilde ücretli öğretmenlere ek ders ödeniyor mu? Resmi tatilde ücretli öğretmene ek ders ödeniyor mu? Ücretli öğretmenlere ek ders ödemesine ilişkin detaylar haberimizde
30 Ekim Pazartesi günü okulların bir günlüğüne tatil edilmesinin ardından, ücretli öğretmenler bu günde ek ders ücreti alıp alamayacakları sorularına yanıtlar aramakta. Peki resmi bir tatil olduğunda, ücretli öğretmenler ek ders alır mı?
Dün yapılan tatil için ücret kesintisi yapılacak mı, yapılmayacak mı bununla ilgili çok fazla soru gelmekte. Yine bu konu ile ilgili olarak bilgi kirliliği dolaşmakta. 
İşte detaylar!
Ücretli öğretmenlikte, fiili olarak girilmeyen hiç bir dersin ücreti, eğer bu hususla ilgili olarak istisnai bir şekilde yasal düzenleme (torba yasa  veya cumhurbaşkanlığı kararnamesi gibi) yapılmadıysa ödenmez/ödenemez.

İşin burası çok açık ve net, aynı zamanda da tartışmaya kapalı.  Bakanlık tarafından yayımlanıp, ilgili kurum ve kuruluşlara gönderilen resmi yazı ise sadece kadrolu/sözleşmeli öğretmenler için geçerli olan bir resmi yazıdır.

Zaten resmi yazıda ücret ödemesinin, sendikaların imzaladıkları toplu sözleşmede yer alan ilgili maddeye göre yapılacağı açık ve net bir şekilde yazmakta.

Toplu sözleşme olayının ise ücretli öğretmenlik ile uzaktan, yakından bir ilgisi bulunmamakta. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al